han Krimi

Polícia zasiahla proti šíreniu hoaxu: Na Facebooku frajer, v skutočnosti príkladný občan

Muži zákona sa vybrali skontrolovať muža, ktorý sa na sociálnej sieti chválil tým, že aj keď má koronavírus, chodí po verejnosti. Ako to dopadlo?

Ilustračný obrázok k článku Polícia zasiahla proti šíreniu hoaxu: Na Facebooku frajer, v skutočnosti príkladný občan
Zdroj: Facebook.com/Hoaxy a podvody - Polícia SR

Polícia uviedla, že príspevok o tom, že istý Richard sa na Facebooku vychvaľoval, že je infikovaný vírusom COVID-19, ale veselo chodí von, bola upozornená. Preto sa rozhodla to preveriť.

„Autora sme navštívila doma a po predložení potvrdení vieme konštatovať, že je negatívny a vzorovo – pravidelne sa zúčastňuje antigénového testovania,“ uvádza polícia na sociálnej sieti.

Prečo klamal?

Aj na túto otázku si polícia posvietila a prišla z dvomi príčinami.

  1. Macher na Facebooku, v realite vzorný občan – klasické správanie niektorých autorov „revolučných“ príspevkov, ktorí žijú dvojaký život. Na internete nesúhlasia so žiadnymi opatreniami, medzi svojou komunitou sú za hrdinov, no v realite sú vzornými občanmi.
  2. Nepodarený pokus o vtip.

„Veríme, že to bol druhý prípad. No aj vtedy by stálo za zváženie, aby "vtipálkovia“ trochu ubrali z plynu. Žijeme v ťažkej dobe a takýto humor môže niekoho reálne vystrašiť, čo bude mať aj dopad na pracovné zaťaženie overujúcich policajtov, ktorí by svoj čas mohli využiť efektívnejšie," dopísali policajti.

FOTO: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si aj toto:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM