Rastislav Búgel Cestovanie

Poriadne VYTOČENÍ dovolenkári: NEHORÁZNE, koľko si v Chorvátsku pýtajú za lehátka!

Dovolenkári ostali pri pohľade na cenník poriadne nahnevaní. Tie sumy poriadne prevetrajú peňaženku.

Ilustračný obrázok k článku Poriadne VYTOČENÍ dovolenkári: NEHORÁZNE, koľko si v Chorvátsku pýtajú za lehátka!
Zdroj: Dnes24.sk , Facebook.com/Milujeme Chorvatsko - diskusní fórum

Sezóna v Chorvátsku sa rozbehla a dovolenkárov čakal nepríjemný šok. Na viacerých plážach si totiž od návštevníkov pýtajú vysoké sumy.

Toto prehnali

Za požičanie lehátka zaplatíte 10 eur a za slnečník 7 eur. Informuje o tom server tn.cz, ktorý sa odvoláva na fotografiu cenníka z pláže Baška Voda v Dalmácii. Tá sa objavila v jednej z facebookových skupín zameraných na cestovanie k Jadranu.

„To už je poriadne cez… Ak mám dať za dve lehátka a jeden slnečník 27 eur/deň (189 eur/týždeň), tak si to radšej kúpim u nás v nejakej akcii vlastné a mám na niekoľko rokov,“ píše Marcela. „Tak to radšej budem ležať na kameňoch alebo zahrabaná v piesku,“ dodala Mária. Vít si to prepočítal: „Štyria ľudia na desať dní a máte to za 17-tisíc Kč. To je za hubičku.“

Peter, rovnako jeden z komentujúcich, bol počas uplynulých dní v Primoštene. „Po celej pláži sa urputne budujú nové a nové slnečníky s lehátkami za aktuálnu cenu 20 eur za deň (2 lehátka a od júla za 25 eur) za deň. Voľné miesto pre svoj slnečník a lehátko za chvíľku nebude, a tak k 10-dňovému pobytu si pripočítajte cca 250 eur, teda 6 250 korún. Podľa miestnych je to zle, ale v júli a auguste budú všetky lehátka obsadené.  Do Chorvátska jazdím 17 rokov, ale toto mi naozaj vadí,“ hnevá sa.

Sťažujú sa na drahotu

Vysoké ceny si všímajú aj zahraničné médiá. Napríklad vecernji.hr zverejnil účty, ktoré v Chorvátsku zaplatili jeho čitatelia. Na ostrove Hvar stojí káva s mliekom 4,50 eur. V Mali Lošinj zaplatil čitateľ za sódu 4,50 eur a za macchiato 3,20 eur. Navyše mu zaúčtovali aj „poplatok za službu“ vo výške 0,39 eur.

Z mesta Opatija hlásia espresso za 5 eur, cappuccino 6 eur a vanilkové Nescafé 6,50.

Nie všade je to rovnaké

Nájdu sa však aj svetlé príklady, keď niekto na ostrove Murter zaplatil za kávu 1,30 eur. O tom, že sa dajú nájsť aj prijateľnejšie ceny, sme sa presvedčili na vlastnej koži. Viac informácií sme vám priniesli v článku Boli sme v Dubrovníku a zamerali sme sa na CENY: Koľko STOJÍ zmrzlina, pivo či koláče?.

Cenník, ktorý nahneval dovolenkárov
Cenník, ktorý nahneval dovolenkárov / Zdroj: Facebook.com/Milujeme Chorvatsko - diskusní fórum

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM