han Správy Zo zahraničia

Poslanec Pospíšil je v nemocnici s koronavírusom: Previezli ho na JIS-ku!

Ďalší z radu "známych" ľudí sa verejne priznal k tomu, že má koronavírus, ale aj k tomu, že ho problémy s vírusovým ochorením dohnali až na nemocničné lôžko.

Ilustračný obrázok k článku Poslanec Pospíšil je v nemocnici s koronavírusom: Previezli ho na JIS-ku!
Zdroj: Facebook.com/Jiří Pospíšil

Jedná sa o českého europoslanca Jiřího Pospíšila zo strany (TOP 09), ktorý o tom informoval na svojom twitteri.

Je na „kyslíku“

Aj keď 44-ročný poslanec Európskeho parlamentu komunikuje prostredníctvom sociálnych sietí, nie je na tom vôbec tak dobre. „Môžem potvrdiť, že som bol prevezený do Motolskej nemocnice na jednotku intenzívnej starostlivosti,“ uviedol poslanec a uvádza to napríklad aj český portál irozhlas.cz.

„Bohužiaľ sa u mňa situácia s COVIDOM skomplikovala. Pridal sa mi k tomu zápal pľúc a problémy s dýchaním,“ dodal Pospíšil.

Ďalšie príznaky

Okrem toho mal podľa českých médií aj teploty a približne týždeň sa liečil doma. Urobil tak hneď ako mu bol zistení pozitívny test na nový koronavírus. „Nepodceňujme ho, naozaj nejde len o chrípku. Aj tí, čo majú len mierne príznaky, môžu mať poškodené pľúca alebo srdce,“ uviedol Pospíšil aj na svojom Facebooku.

Chtěl bych vás všechny o něco poprosit, a mluvím z vlastní zkušenosti, ve které se nyní nacházím… Stále nám roste počet...

Posted by Jiří Pospíšil on Thursday, October 1, 2020
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM