Aktualizované Barbara Dallosová Správy Zo Slovenska

Poslanec zo Sme rodina má mať na krku obvinenie: Potýčka s policajtom a LOŽ?

Policajt podal na poslanca Národnej rady trestné oznámenie. Vec sa vraj nemala stať tak, ako ju politik opísal.

Ilustračný obrázok k článku Poslanec zo Sme rodina má mať na krku obvinenie: Potýčka s policajtom a LOŽ?
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Policajný vyšetrovateľ z Komárna obvinil poslanca Sme rodina Patricka Linharta z prečinu krivého obvinenia, prečinu krivej výpovede a krivej prísahy a prečinu ohovárania.

Údajný útok

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáty Čuhákovej sa polícia zatiaľ k prípadu nebude vyjadrovať. „Aktuálne prebiehajú procesné úkony,“ skonštatovala. Na prípad upozornila televízia Markíza.

Poslanec Národnej rady SR Linhart v októbri 2020 zverejnil status na sociálnej sieti, kde obvinil z napadnutia policajta. Tvrdil, že policajta upozornil, že nemá rúško, na čo ten zareagoval fyzickým útokom. Linhart podal na zasahujúceho policajta trestné oznámenie, ktorým sa začal zaoberať Úrad inšpekčnej služby.

Trestné oznámenie

Rezort vnútra potvrdil, že vo veci nebola naplnená skutková podstata trestného činu. Za porušenie nariadenia o etickom kódexe bolo voči policajtovi vedené disciplinárne konanie. Policajt následne podal na poslanca trestné oznámenie za krivé obvinenie.

Patrick Linhart je známy tiež ako potravinový kritik. Ešte pred svojím vstupom do politiky zverejňoval na sociálnych sieťach videá, v ktorých hodnotil kvalitu potravín.

Správa prišla niekoľko mesiacov po tom, ako NAKA obvinili poslanca zo Sme rodina Martina Borguľu. Obvinenie sa malo týkať 50-tisíc eurového úplatku, ktorý mal Borguľa poskytnúť za protislužbu, aby sa jeho trestné stíhanie zrušilo.

Kollár reaguje

Predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár sa podľa svojich slov nechce do prípadu starať. Označil to za súkromnú „strkanicu“ Linharta s policajtom. „Nech si to vyriešia sami, nech to riešia súdy alebo polícia, alebo prokuratúra,“ reagoval pred novinármi. Poznamenal, že každá strana má niekoho obvineného. „Myslím si, že je to zlá vizitka pre slovenskú politiku, ale platí to paušálne pre všetky politické strany,“ dodal.

Kollár tiež povedal, že každý je zodpovedný sám za seba. „Keď urobil ‚prúser‘ a súd ho odsúdi, tak stratí mandát, a pokiaľ je to vymyslená hlúposť, súd ho oslobodí. Nemusím sa hanbiť za niekoho, kto bude oslobodený na súde,“ povedal o Linhartovi. Kollár zároveň kritizoval to, že sa opäť vyskytla situácia, keď o obvinení vedia skôr novinári ako daný občan.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM