Správy Zo Slovenska

Pozor, čo píšete na internete: NAKA rieši nenávistné komentáre, hrozí BASA natvrdo

Po teroristickom útoku na Zámockej ulici nenávisť na internete vygradovala. Polícia komentáre ostro sleduje.

Ilustračný obrázok k článku Pozor, čo píšete na internete: NAKA rieši nenávistné komentáre, hrozí BASA natvrdo
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Národná kriminálna agentúra (NAKA) sa zaoberá nenávistnými prejavmi publikovanými na internete. Ide najmä o podozrenia zo spáchania trestných činov extrémizmu, hlavne trestného činu podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

„V súčasnosti naši vyšetrovatelia podnety vyhodnocujú. Z taktického hľadiska nie je možné hovoriť o podrobnostiach, aby nedošlo k zmareniu priebehu vyšetrovania, a to najmä zo strany podozrivých osôb,“ priblížila.

Intenzita prejavov sa mala podľa polície zvýšiť po teroristickom útoku na Zámockej ulici v Bratislave. Pripomenula, že za schvaľovanie teroristického útoku hrozí trest odňatia až na desať rokov. „Rovnako zverejňovanie a sprístupňovanie manifestu zverejneného v súvislosti s útokom na Zámockej môže byť extrémistickým trestným činom, a to rozširovaním extrémistického materiálu,“ dodala.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

POLICAJNÝ ZBOR VRÁTANE NAKA SA INTENZÍVNE ZAOBERÁ ZÁVAŽNÝMI NENÁVISTNÝMI KOMENTÁRMI NA INTERNETE ❗ Národná kriminálna...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Monday, October 31, 2022

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM