Webnoviny - Svet

Prešov nespokojný s výsledkami. Zmena trénera

WEBNOVINY.SK

Bez popisu Foto: SITA/Viktor Zamborský PREŠOV 23. augusta (WEBNOVINY) – Prvou trénerskou obeťou nového ročníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011 sa stal kouč 1. FC Tatran Prešov Roman Pivarník. Štyridsaťtriročný rodák z Košíc doplatil na veľmi zlý vstup svojich zverencov do súťaže. „Zeleno-bieli“ získali v úvodných šiestich kolách len jediný bod za jednu remízu a so skóre 2:7 im patrí v tabuľke CL posledná 12. priečka. Bývalý lodivod Olomouca, Jihlavy, Kroměřížu a Rapidu Viedeň (asistent) sa v pondelok 23. augusta dohodol s vedením 1. FC Tatran na vzájomnom ukončení spolupráce. Funkcionári Prešova zatiaľ odmietli túto dohodu s Romanom Pivarníkom potvrdiť. Generálny riaditeľ klubu Jozef Petrik iba povedal, že zatiaľ odvolaný nie je, ale o dve – tri hodiny môže byť všetko inak.

„Ja osobne i vedenie klubu sme si dali za cieľ získať v zápasoch 6. a 7. kola minimálne štyri body. Keďže sme prehrali v Dunajskej Strede, toto predsavzatie už určite nenaplníme. Predbežne som sa s funkcionármi Tatrana dohodol na mojom odchode a oficiálne to oznámime aj hráčom pred popoludňajším tréningom,“ povedal pre agentúru SITA Roman Pivarník, ktorý sedel na lavičke Prešova štyri roky a posunul ho z I. ligy, v ktorej dokonca bojoval v sezóne 2006/2007 o záchranu, až medzi slovenskú futbalovú elitu. V Corgoň lige skončil Tatran pod jeho vedením siedmy v sezóne 2008/2009 a na 8. mieste v ročníku 2009/2010.

„V lete od nás odišlo deväť hráčov a prišiel len jeden. Ostatní k nám potom prichádzali postupne už počas sezóny a boli fyzicky nepripravení,“ podotkol Pivarník na margo doterajších nevýrazných výkonov prešovského tímu v Corgoň lige 2010/2011.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM