Politika

PRIESKUM: Voľby by v apríli vyhral Hlas-SD pred Smerom-SD. Koľko kresiel by mala koalícia?

Tesnú väčšinu by v parlamente mala súčasná opozícia - strany Pellegriniho, Fica a Republika europoslanca Uhríka.

Ilustračný obrázok k článku PRIESKUM: Voľby by v apríli vyhral Hlas-SD pred Smerom-SD. Koľko kresiel by mala koalícia?
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali na prelome marca a apríla, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 19 percent hlasov.

Zloženie parlamentu

Na druhom mieste by skončila strana Smer-SD s podporou 15,1 percenta. Tretia by bola strana SaS s 10,3 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý sa konal od 30. marca do 6. apríla na vzorke 1007 respondentov.

Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie OĽANO s podporou 8,1 percenta. Nasledovalo by hnutie Sme rodina so 7,5 percenta a Progresívne Slovensko so ziskom 7,3 percenta hlasov. S podporou 6,9 percenta by sa do NR SR dostalo aj hnutie Republika a so 6,3 percenta hlasov KDH.

Pred bránami parlamentu by skončili ĽSNS so ziskom 4,5 percenta, Aliancia s 4,4 percenta, SNS s 3,6 percenta, Za ľudí s 2,5 percenta, Dobrá voľba-Umiernení s 1,9 percenta, Maďarské fórum s 1,6 percenta a Spolu s 0,7 percenta hlasov.

V prepočte na kreslá v Národnej rade SR by ich Hlas-SD získal 35, Smer-SD 28 a SaS 19. Za OĽANO by do parlamentu zasadlo 15 a za Sme rodina 14 poslancov. Štrnásť kresiel by získalo Progresívne Slovensko, Republika 13 a KDH 12 kresiel.

Prieskum agentúry Focus pre televíziu Markíza

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM