Magazín

Putin BOJUJE proti "neonacistickej" ideológii: Nariadil premietať FILMY o útoku na Ukrajinu!

Prezident vydal rozkaz, aby boli v ruských kinách premietané dokumenty o "hrdinstvu účastníkov špeciálnej vojenskej operácie.“

Ilustračný obrázok k článku Putin BOJUJE proti "neonacistickej" ideológii: Nariadil premietať FILMY o útoku na Ukrajinu!
Zdroj: pixabay.com , instagram.com/leadervladimirputin , pixabay.com

Ruský prezident Vladimir Putin v utorok nariadil ministerstvu kultúry, aby od začiatku februára zabezpečilo v ruských kinách premietanie dokumentárnych filmov venovaných útoku na Ukrajinu a boju proti „neonacistickej“ ideológii. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Venované „hrdinstvu účastníkov špeciálnej vojenskej operácie“

Kremeľ vo vyhlásení uviedol, že ministerstvo to má zabezpečiť do 1. februára. Putin zároveň nariadil ruskému ministerstvu obrany, aby poskytlo pomoc ruským filmárom, ktorí budú produkovať dokumentárne filmy venované „hrdinstvu účastníkov špeciálnej vojenskej operácie“, dodal Kremeľ. Moskva používa slovné spojenie „špeciálna vojenská operácia“ pre pomenovanie vojny proti Ukrajine. Šéf rezortu obrany Sergej Šojgu má prezidentovi podať správu o tomto úsilí do 1. marca.

Zakázané slová

Rusko vlani 24. februára zaútočilo proti Ukrajine s cieľom „demilitarizovať“ a „denacifikovať“ svojho suseda, pripomína AFP. Ruské štátne televízie odvtedy zintenzívnili propagandu, ktorá ruských vojakov bojujúcich na Ukrajine vychvaľuje ako hrdinov.

Činnosť mnohých nezávislých denníkov bola v Rusku po 24. februári pozastavená, pričom mnohí novinári opustili krajinu.

Kritikom ruskej ofenzívy na Ukrajine hrozí v Rusku trest odňatia slobody a slová ako „vojna“ či „invázia“ sú v súvislosti s bojmi na Ukrajine úplne zakázané, píše AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM