han Zo zahraničia

Putinov hovorca to povedal celému SVETU: Ruský prezident je ochotný ROKOVAŤ!

Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov v pondelok pre americkú stanicu CNN povedal, že ruský prezident Vladimir Putin je ochotný rokovať o bezpečnostných zárukách.

Ilustračný obrázok k článku Putinov hovorca to povedal celému SVETU: Ruský prezident je ochotný ROKOVAŤ!
Zdroj: TASR/AP

TASR o tom informuje na základe správy agentúry TASS.

Putin podľa Peskova „vždy žiadal rozhovory a diplomaciu“. „Ukrajina je súčasťou rozsiahlejšieho problému ruských bezpečnostných záruk a prezident Putin je samozrejme pripravený viesť rozhovory,“ povedal Peskov.

Nie sú hrozba

Západné krajiny a Ukrajina v poslednom období upozorňujú na možnú inváziu Ruska na územie Ukrajiny, pripomína TASS. Peskov takéto informácie označil za „neodôvodnené stupňovanie napätia“ a zdôraznil, že Rusko nepredstavuje hrozbu pre nikoho.

Napätie medzi Ruskom a Západom v súvislosti so situáciou na Ukrajine stúpa už niekoľko týždňov. Rusko v decembri 2021 Spojeným štátom a NATO predložilo návrhy dokumentov, v ktorých žiada bezpečnostné záruky, pripomína TASS. Moskva okrem iného žiada zastaviť rozširovanie Aliancie na východ a obmedziť počet rozmiestnených rakiet.

Šanca na zmierenie

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v pondelok prezidentovi Vladimirovi Putinovi povedal, že existuje „šanca“ na dosiahnutie dohody o bezpečnosti so Západom".

Zástupkyňa hovorkyne Bieleho domu Karine Jean-Pierreová na tlačovom brífingu povedala, že Spojené štáty sú na diplomatické rozhovory s Ruskom pripravené.

„Budeme pripravení na akékoľvek rozhodnutie, pre ktoré sa prezident Putin rozhodne,“ povedala. Dodala však, že USA by uprednostnili „cestu diplomacie“.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM