Zdroj: Facebook

Reakcie na tragédiu: Slovenskí politici vyjadrujú sústrasť strate Antona Hrnka

Viacerí slovenskí politici vyjadrujú úprimnú sústrasť poslancovi Národnej rady (NR) SR Antonovi Hrnkovi (SNS), ktorého rodina zahynula pri nedeľnej havárii etiópskeho lietadla.

Anton Hrachovský Správy
Anton Hrachovský Správy

Reakcie na tragédiu: Slovenskí politici vyjadrujú sústrasť strate Antona Hrnka

Viacerí slovenskí politici vyjadrujú úprimnú sústrasť poslancovi Národnej rady (NR) SR Antonovi Hrnkovi (SNS), ktorého rodina zahynula pri nedeľnej havárii etiópskeho lietadla.

Zdroj: Facebook

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vyjadril úprimnú sústrasť rodinám obetí havárie etiópskeho lietadla. Uisťuje ich, že vláda SR je v prípade potreby pripravená kedykoľvek poskytnúť vládny špeciál. Uviedol to vo svojom stanovisku na sociálnej sieti.

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) vyjadril sústrasť poslancovi a straníckemu kolegovi Antonovi Hrnkovi, ktorého rodina zahynula pri nedeľnej havárii etiópskeho lietadla. „V tejto chvíli ťažko hľadať slová, vyjadrujem úprimnú sústrasť,“ uviedol Danko na sociálnej sieti.

Úprimnú sústrasť vyjadril Hrnkovi a pozostalým štvrtej slovenskej obete i prezident Andrej Kiska. „Asi sa nedá slovami opísať utrpenie, ktorým prechádza rodina, keď náhle zomrie blízky človek. O čo väčší žiaľ musí prežiť človek, keď mu takto náhle a tragicky zomrú manželka a dve deti. Úprimnú sústrasť, pán Hrnko, vám aj celej vašej rodine,“ uviedol prezident.

„Moje myšlienky patria v tejto chvíli Antonovi Hrnkovi. Nikto si nedokáže predstaviť, čo prežívaš, a tvoj žiaľ nezmiernia žiadne slová,“ napísala na sociálnej sieti ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD). Ani podľa ministra spravodlivosti Gábora Gála (Host-Híd) niet slov, ktoré by v tejto chvíli zmiernili bolesť.

„Hlboko ma zasiahla informácia o páde etiópskeho lietadla a o to viac, že na jeho palube sa nachádzala rodina kolegu poslanca Antona Hrnku. Dovoľte mi so smútkom a zármutkom vyjadriť hlbokú úprimnú sústrasť priateľovi Antonovi Hrnkovi,“napísal na svojom konte na sociálnej sieti predseda SMER-SD Róbert Fico.

„Vyjadrujem hlbokú sústrasť rodinám obetí leteckej katastrofy v Etiópii a osobitne kolegovi Antonovi Hrnkovi, ktorý pri tomto hroznom nešťastí prišiel o to najcennejšie, o svojich najbližších. Je to taká strašná správa, až jej bolo ťažké uveriť…“ reagoval minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD).

Úprimnú sústrasť vyjadril aj štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák (Most-Híd) i štátny tajomník rezortu zdravotníctva Jaroslav Ridoško (SNS). „Veľká tragédia, ktorá zasiahla nášho blízkeho kolegu a priateľa. Berie slová, vyslovujem len hlbokú úprimnú sústrasť,“ uviedol na sociálnej sieti.

Na tragédiu reagovali aj koaliční lídri. „Hlboko ma zasiahla informácia o páde etiópskeho lietadla, a o to viac, že na jeho palube sa nachádzali aj slovenskí cestujúci,“ vyjadril sa šéf Smeru-SD Robert Fico. Úprimnú sústrasť adresoval pozostalým aj líder strany Most-Híd Béla Bugár.

Pridal sa aj Robert Kaliňák. „Ťažko sa mi pri takejto obrovskej tragédii hľadajú slová. Vyjadrujem úprimnú sústrasť nášmu kolegovi Antonovi Hrnkovi, ktorý pri leteckom nešťastí prišiel o svojich najbližších. Česť ich pamiatke,“ napísal Kaliňák na sociálnej sieti.

„To, čo sa stalo Tonovi Hrnkovi, je ako z najhoršieho sna. Hlboko ma to zasiahlo a nemám slov. Tak veľmi ma to mrzí. Úprimnú sústrasť!“ pridal sa ďalší z Hrnkových straníckych kolegov Ľuboš Blaha.

Ku kondolenciám sa pripájajú aj viacerí opoziční politici. Úprimnú sústrasť vyjadrili líder SaS Richard Sulík, šéf Sme rodina Boris Kollár i Veronika Remišová v mene celého poslaneckého klubu OĽaNO. „Sú chvíle, keď by sme mali dokázať odložiť politiku aj napriek tomu, že stojíme na druhej strane rieky,“ napísal predseda OĽaNO Igor Matovič.

Úprimnú sústrasť vyjadrili aj nezaradení poslanci NR SR Alena Bašistová a Martin Poliačik. Rovnako sa pridali šéfovia mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko Igor Štefunko a Spolu Miroslav Beblavý.

Na palube lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, boli cestujúci 33 národností. Stroj vzlietol z Addis Abeby o 6.38 h SEČ, havaroval niekoľko minút po štarte, nehodu nikto neprežil. Medzi obeťami sú aj manželka, syn a dcéra poslanca Hrnka.

Vo fotogalérii – miesto tragickej nehody, pri ktorej zahynula rodina Antona Hrnka.

Foto: ilustračné

Letecké nešťastie v Etiópii
17
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín