Aktualizované Barbara Dallosová Správy Politika

Remišová zverejnila HESLO prilepené na počítači: Zbytočná HYSTÉRIA, odkazuje ministerstvo

Šéfka strany Za ľudí sa chcela pochváliť účasťou na konferencii. Zverejnila ale veľmi nešťastný záber.

Ilustračný obrázok k článku Remišová zverejnila HESLO prilepené na počítači: Zbytočná HYSTÉRIA, odkazuje ministerstvo
Zdroj: Dnes24/TASR (Jakub Kotian)

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová si na konto pripísala ďalší prešľap.

Významný detail

Na sociálnej sieti zverejnila príbeh, v ktorom sa pochválila, že vystúpila na konferencii World Urban Forum v poľských Katowiciach. Príbeh zdieľal aj oficiálny instagramový účet strany Za ľudí. Na zábere vidieť otvorený notebook s podkladmi. Na tom by nebolo nič zvláštne, no satirická stránka Zomri upozornila na významný detail.

Pod monitorom má ministerka nalepené dva žlté štítky. Stačí si fotku len trochu priblížiť a na jednom z nich sa dá zreteľne prečítať heslo Mirri2020.

Nevedno, k čomu presne heslo patrí. Je ale jasné, že nepôjde o krok, ktorý by bol celkom v súlade s kybernetickou bezpečnosťou. A o tom by mohla ministerka informatizácie niečo vedieť.

Aktualizované 13:30 Podľa informácií denníka Pravda je to heslo na prihlasovanie sa do laptopu, ktorý sa používa len na online konferencie.

„Je to zbytočná hystéria, keďže heslo by nikomu na nič nebolo, a to z dôvodu, že už je neaktuálne a využívalo sa na prístup na videokonferenčné zariadenie. Podobne ako v mnohých firmách, na konferenčné hovory je vyhradené zariadenie, ktoré je zdieľané pre všetkých zamestnancov ministerstva, a z ktorého nie je prístup k systémom ministerstva, ani k žiadnym iným systémom,“ uviedol pre Pravdu ministerský odbor komunikácie.

Podľa neho má laptop v správe IT odbor a po videohovore je vygenerované nové heslo. „Celé je to o tom, že sa neodlepili dva roky staré nálepky,“ dodáva Remišovej ministerstvo.

Keď sa vrátime k heslám, mnohí Slováci si spomenú aj na škandál spred viacerých rokov. Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) vtedy chránilo mimoriadne predvídateľné heslo nbusr123. A fungovalo dokonca niekoľko rokov!

Zradná DPH

Veronika Remišová upútala pozornosť aj pred časom, keď zmätkovala s DPH. A to opakovane. Hanbu si urobila v diskusnej relácii Na telo, kde nevedela odpovedať na divácku otázku, či pozná výšku DPH na Slovensku.

Prvý raz by to možno nebolo také zlé, veď „okno“ môže mať každý. V ďalšom kole relácie ale otázka padla znova a ministerka opäť odpovedala vyhýbavo.

„Musím v hlave držať dosť iných čísel z eurofondov, takže hádam mi to diváci odpustia,“ poznamenala Remišová. Ani to nestačilo moderátorovi a zopakoval otázku. „Keď na budúce budete robiť vedomostný kvíz, môžete ma zavolať, ale teraz…“ hľadala Remišová slová, ale Michal Kovačič bol neoblomný: „Neviete?“

„Nebudem odpovedať ani teraz, ani na budúce,“ zakončila trápne minúty Remišová.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Počujte, nechcem rýpať ale itečkari budú vedieť, či je toto v poriadku...

Posted by Zomri on Tuesday, June 28, 2022

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM