Zo zahraničia

Rodina prišla o otca: Zomrel aj druhý cyklista, ktorého zrazil nadrogovaný Slovák

Šialená jazda Slováka pod vplyvom drog si vyžiadala život mladej hádzanárky. Svoj boj napokon prehral aj otec dvoch detí.

Ilustračný obrázok k článku Rodina prišla o otca: Zomrel aj druhý cyklista, ktorého zrazil nadrogovaný Slovák
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Po viac ako dvoch týždňoch strávených na jednotke intenzívnej starostlivosti nemocnice v severomaďarskom Győri podľahol zraneniam aj druhý cyklista, ktorého nadránom 4. októbra v Rábsko-mošonsko-šopronskej župe zrazil občan Slovenska riadiaci vozidlo pod vplyvom drog.

Informoval o tom v stredu spravodajský server telex.hu.

Dve zrážky

Vyšetrovací sudca okresného súdu v Győri 7. októbra nariadil vziať vodiča do väzby. Ten po prvej nehode, pri ktorej v mestečku Jánossomorja na mieste podľahla ťažkým zraneniam 20-ročná hádzanárka, o necelú hodinu neskôr zrazil v neďalekom meste Mosonmagyaróvár ďalšieho cyklistu – 35-ročného otca dvoch detí.

Muž utrpel poranenia lebky a zlomeninu chrbtice.

Absolvoval neurochirurgický zákrok a jeho stav bol aj v dôsledku vnútorného krvácania kritický. V umelom spánku ležal v győrskej nemocnici.

Prečítajte si aj

Priznal sa

Súd vzatie podozrivého do väzby zdôvodnil skutočnosťou, že v prípade občana SR hrozí recidíva, pretože bol už trikrát trestne stíhaný v zahraničí. Z výkonu trestu na Slovensku sa naposledy dostal na slobodu 29. septembra a prebieha voči nemu trestné stíhanie aj v inej veci.

Zadržaný vodič sa priznal, že pred jazdou užil štyri druhy omamných látok, avšak na priebeh nehôd si spomínal iba čiastočne.

Slovák z miesta činu v oboch prípadoch ušiel bez zastavenia a poskytnutia pomoci. Maďarská polícia ho zadržala 4. októbra napoludnie. Polícia Rábsko-mošonsko-šopronskej župy ho začala trestne stíhať pre spôsobenie dopravnej nehody s následkom smrti a pre neposkytnutie pomoci.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ilustračné foto

Ďalšie správy zo zahraničia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM