Zo Slovenska

Rúškomaty sa tešia veľkému úspechu. Pribudnú v ďalších slovenských mestách!

Prístroje upravené na predaj textilných rúšok sa nachádzajú v Bratislave Kežmarku, Žiari nad Hronom a v Prievidzi. Postupne pribudnú ďalšie.

Ilustračný obrázok k článku Rúškomaty sa tešia veľkému úspechu. Pribudnú v ďalších slovenských mestách!
13
Galéria
Zdroj: TASR

V slovenských mestách už možno nájsť automaty na tvárové rúška na ochranu pred nákazou novým koronavírusom. Postupne by mali pribudnúť ďalšie.

Rúška z automatov

Podľa prezidenta Slovenskej lekárnickej komory Ondreja Sukeľa treba však pri tomto spôsobe distribúcie ochranných pomôcok zvážiť hygienické štandardy automatu. „Vieme, že koronavírus prežíva aj na rôznych povrchoch a automatu sa dotýkajú ľudia bez dezinfekcie a kontroly,“ upozorňuje Sukeľ.

Na viacerých miestach „rúškomaty“ zaviedli v priestoroch lekární. „Úpravou svojich výdajných automatov s rôznorodým doplnkovým lekárenským sortimentom tak zareagovali na dlhodobý nedostatok ochranných pomôcok tváre na Slovensku,“ uviedla sieť lekární Dr. Max v tlačovej správe. „Cieľom je v prvom rade zabezpečiť dostupnosť takmer nedostatkového tovaru na Slovensku. Zároveň sú vďaka automatizovanému systému rúška pre širokú verejnosť k dispozícii bez časovej obmedzenosti, teda aj v momente, keď sú lekárne mimo otváracích hodín,“ hovorí komerčný riaditeľ lekární Dr. Max na Slovensku Andrej Križan.

Nové rúškomaty

Prístroj upravený na predaj textilných rúšok sa nachádza v bratislavskom podchode na Trnavskom mýte. Ďalšie sú v Kežmarku, kde prerobili automat na sladkosti, v Žiari nad Hronom a v Prievidzi. Postupne by mali pribudnúť na ďalších miestach v Bratislave, Košiciach a Žiline.

Pri rúškach je odporúčané denné pranie nad 60 stupňov Celzia bežnými pracími prostriedkami, ideálne pri teplote 100 stupňov Celzia. Pred nanesením masky sa odporúča očistiť si ruky gélom na báze alkoholu alebo mydlom a vodou.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM