Milan Hanzel Šport Ostatné športy

Shiffrinová sa konečne rozhodla: Vraciam sa k lyžovaniu kvôli otcovi!

Odlieta do Európy. Hovoríme o americkej lyžiarke Mikaely Shiffrinovej, ktorá dala prostredníctvom instagramu vedieť, že má v pláne návrat na biele svahy.

Ilustračný obrázok k článku Shiffrinová sa konečne rozhodla: Vraciam sa k lyžovaniu kvôli otcovi!
Zdroj: instagram

Shiffrinová začiatkom februára totiž kvôli náhlej smrti otca Jeffa prerušila sezónu, v ktorej dominovala vo všetkých disciplínach Svetovému poháru.

Kedy sa postaví na štart?

Mikaela je hlavnou súperkou Petry Vlhovej v slalome a obrovskom slalome, a vďaka pauze ju v celkovom hodnotení predbehla Talianka Federica Brignoneová. „Odlietam do Škandidávie,“ prezradila americká hviezda na svojom instagrame. Nie je však isté, či sa postaví na štart o týždeň vo štvrtok, jedy je vo švédskom Aare na programe paralelný slalom. O deň neskôr sa ide obrovský slalom a v nedeľu 14. marca aj klasický slalom.

Ďalšie slová plné smútku

Elitná lyžiarka sa doteraz vyjadrovala kvôli smrti milovaného otca len cez sociálne siete. Jej príspevky zahŕňali odkazy vo forme fotiek, na ktorých bola spolu s otcom alebo len samotný otec. Vyjadrovala tak svoj žiaľ za otcom, ktorý zomrel po páde zo strechy rodinného domu v americkom štáte Colorado. Aj jej posledný status smeruje do neba: „Počas posledných dní sme s mojou rodinou dostali veľkú podporu a lásku. Chcem povedať, že cítim vašu lásku a vďaku, že ste sa so mnou a mojou rodinou podelili zo srdca o citlivosť a lásku,“ pomenovala Mikaela niečo z toho, čo mala na duši.

Plánuje urobiť otcovi radosť

Shiffrinová v posledných dňoch komunikovala s otcom cez priložené fotografie a teraz tak urobila s videom. V ňom povedala napríklad aj toto: „Za posledné týždne som bola schopná trénovať len trochu. Bol to pomalý proces, ale zároveň to bola pre mňa terapia byť na horách. Našla som tam miesta, kde môžem byť bližšie svojmu otcovi. Neviem, kedy nastúpim a nemám ani stanovené ciele. Verím, že urobím zopár dobrých oblúkov a tým urobím otcovi radosť. Chcem aj požiadať zástupcov médiá, aby rešpektovali moje súkromie ohľadom môjho otca. Sme vďační za čas, ktorý sme s ním zažili a vážime si každý moment a budeme ho navždy uchovávať vo svojich srdciach a spomienkach.“

View this post on Instagram

Over the last few weeks, my family and I have received an overwhelming amount of support and love. The most kind and heartwarming messages you could imagine, checking in on us, sharing quotes and poems, song-lyrics, and telling wonderful stories about my Dad. Sometimes it feels like we are drowning in these messages, like we can’t keep up with the support and love that everyone has shown, yet in so many ways it has also been our lifeline. We have not been able to respond to everything, but we want you all to know that we feel your love, and we want to thank you from the bottom of our hearts for sharing it with us. Many have asked how we are doing, and where we are in the “grieving process”? The truth is, we haven’t really even started. Accepting this new “reality” is going to take a long time, and maybe we never truly will, maybe we don’t have to. Because we can still feel him here. In our hearts, in our thoughts, in the sky and mountains and snow. He made his mark, and he is here. Many have also asked about my return to skiing and racing. I have been able to train a little bit over the last few weeks. It has been a slow process, but it has been theraputic to be on the mountain. I’ve found training to be a place where I can feel closer to my dad, yet it provides enough of a distraction so that feeling of “closeness” can be separated from the pain. I am flying to Scandinavia today. I have no promises if I’ll actually be able to race when the time comes, and I don’t really even have goals. I just hope to make a few good turns. I think that would make my dad happy. If and when I do return to competition I’d ask that you continue to respect my privacy, especially as it relates to my family’s heartbreak. We are so thankful for the time we had with him—we cherish every single one of those moments—and we will keep him here in our hearts and our memories forever. 🤍

A post shared by Mikaela Shiffrin ⛷💨 (@mikaelashiffrin) on

Shiffrinovej otec
5
Galéria
Zdroj: instagram
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie