Správy Zo Slovenska

Skontrolujte kúpeľňu! Hygienici hlásia NEBEZPEČNÚ KOZMETIKU, ide o známe značky

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na viacero nebezpečných kozmetických výrobkov.

Ilustračný obrázok k článku Skontrolujte kúpeľňu! Hygienici hlásia NEBEZPEČNÚ KOZMETIKU, ide o známe značky
26
Galéria
Zdroj: ÚVZ SR

Do systému Safety Gate Rapex (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) nahlásili nebezpečné výrobky kontrolné orgány v Taliansku a Rumunsku, môžu sa vyskytnúť aj na Slovensku. Dôvodom je obsah zakázanej látky Butylphenyl Methylpropion. TASR o tom informoval Marek Eliáš z komunikačného odboru ÚVZ SR.

Nivea aj Dove

Medzi dotknutými produktami sú denný krém Nivea visage DNAge, gélový krém Nivea men skin energy, krém po holení Proraso, sprejový dezodorant Infasil Neutro Extra Delicato a šampón Clear Men, toaletná voda pre ženy Gordano Parfums, krém na tvár Attiva Hydrafresh Pelli normali o miste, dezodorant Dove Men Care Silver Control a tuhý dezodorant Intesa Pour Homme Ylang – Ylang.

Upozornenie sa týka aj výrobku po holení After shave antirughe, sprejového dezodorantu Denim Performance, Breeze Sporting a deodorantu Axe Apollo. Zakázaná látka sa nachádza aj v dezodorante Hydra Viva Noir, parfumovanej vode Evedense, pene na holenie Noxzema Protective Shave, penovom tužidle Styling Mousse Volume Care, parfumovanej vode pre mužov Terra Hacca, kondicionéri na vlasy Elvive Liss Setoso Balsamo Disciplinante a sprejovom dezodorante Hydra Viva.

Skontrolujte aj parfumy

Látku našli aj v parfume pre mužov Max Ice Freshness and Casino Roulette, spreji na vlasy Splend'or, dezodorante Infasil Freschiezza Naturale, nočnom kréme Olaz regenerist night, telovom kréme Crema corpo al burro di karit, pene do kúpeľa Pino Silvestre classico – crema di latte, sprchovom kréme Care & Diamond a parfumovanej vode Eau de Certier – Baiser Love. Bližšie informácie o výrobkoch možno nájsť na webe ÚVZ SR.

Fotky všetkých spomínaných výrobkov nájdete v priloženej galérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

FOTO: Hygienici upozorňujú na viacero nebezpečných kozmetických výrobkov
26
Galéria
Zdroj: ÚVZ SR

Zostaňte v obraze. Ďalšie aktuálne správy:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM