Politika

Slovenskí europoslanci žiadajú VYLÚČENIE strany Smer z radov socialistov a demokratov

Europoslanci v otvorenom liste vyzvali partnerov zo socialistickej frakcie v Európskom parlamente, aby prehodnotili zotrvanie strany Smer-SD vo svojich radoch.

Ilustračný obrázok k článku Slovenskí europoslanci žiadajú VYLÚČENIE strany Smer z radov socialistov a demokratov
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Osem slovenských europoslancov v stredu v otvorenom liste vyzvalo predsedov Skupiny progresívnej aliancie socialistov a demokratov (S&D) a Strany európskych socialistov (PES), aby zo svojich radov vylúčili slovenskú opozičnú politickú stranu Smer-SD. TASR o tom informuje na základe spoločného stanoviska europoslancov, ktoré má k dispozícii.

Šírenie kremeľskej propagandy

„Strana Smer-SD je dnes stranou, ktorá sa spreneverila nielen hodnotám sociálnej demokracie, ale aj ľudským právam a demokracii,“ napísali v otvorenom liste slovenskí europoslanci.

„Vojenský konflikt na Ukrajine nie je konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom, je to konflikt medzi Spojenými štátmi a Ruskom,“ povedal minulý týždeň predseda strany Smer-SD Robert Fico, ktorý podľa iniciátorov listu stále pomáha šíriť kremeľskú propagandu.

Europoslanci v otvorenom liste vyzvali partnerov zo socialistickej frakcie v Európskom parlamente, aby prehodnotili zotrvanie strany Smer-SD vo svojich radoch.

Otvorený list inicioval europoslanec Vladimír Bilčík a podpísali ho Ivan Štefanec, Peter Pollák, Miriam Lexmann, Martin Hojsík, Michal Šimečka, Michal Wiezik a Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM