Rastislav Búgel Šport

Slovensko pošle na OLYMPIÁDU do Paríža 28 športovcov: Česi ich budú mať ŠTYRIKRÁT viac

Kým Slovensko vyšle na olympiádu do Paríža 28 športovcov, Česko ich bude mať pod piatimi kruhmi 113.

Ilustračný obrázok k článku Slovensko pošle na OLYMPIÁDU do Paríža 28 športovcov: Česi ich budú mať ŠTYRIKRÁT viac
Zdroj: TASR/AP

Koncom júla odštartuje najväčší športový sviatok – olympijské hry v Paríži. Dnes je jasné, že slovenská výprava bude mať 28 športovcov. Slovenský olympijský a športový výbor o tom informoval na svojom webe.

V akých športoch budeme mať zastúpenie?

Pod piatimi kruhmi zabojuje len šesť slovenských atlétov. Účasť na olympiáde tesne ušla šprintérovi Jánovi Volkovi a prekážkarke Daniele Ledeckej.

Viktória Forster a Gabriela Gajanová sa kvalifikovali na základe splnenia limitov, chodci Mária Katerinka Czaková, Hana Burzalová a Dominik Černý podľa svetového rebríčka. Miroslav Úradník je momentálne nominovaný spolu s Burzalovou do štafety chodcov

„Slovenský olympijský a športový výbor na základe nominácie Slovenského atletického zväzu potvrdil štarty Viktórie Forster na 100 m i na 100 m prekážok, Gabriely Gajanovej na 800 m. V pretekoch v chôdzi na 20 km sa predstavia Mária Katerinka Czaková, Hana Burzalová a Dominik Černý. V nominácii na miešanú chodeckú štafetu na maratónskej trati sú momentálne Hana Burzalová s Miroslavom Úradníkom a ako náhradníci sú uvedení Mária Katerinka Czaková a Dominik Černý,“ uvádza výbor.

Atletické súťaže sú na programe od 1. do 11. augusta 2024.

Aké je rozdelenie 28 slovenských športovcov? Vo výprave bude šesť strelcov, rovnaký počet atlétov, štyria vodní slalomári, po dvaja cestní cyklisti a plavci, po jednom zástupcovi či zástupkyni skejtbordingu, boxu, džuda, stolného tenisu, jachtingu, lukostreľby, zápasenia a tenisu.

Česko vyšle štyrikrát viac športovcov

Len pre porovnanie, kým Slovensko má približne 5,4 milióna obyvateľov, v susednom Česku je to zhruba dvakrát viac – 10,6 milióna.

Aj napriek tomu bude česká výprava štvornásobná oproti tej slovenskej!

Kým Slovensko vyšle do Paríža 28 športovcov, pod českou vlajkou zabojuje až 113 reprezentantov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM