ELA Zo Slovenska

Slovenský e-shop s detskými vecami OKLAMAL ľudí: Prišli o peniaze, tovar NIKDE!

Žeby ďalší e-shop s detským tovarom, pri ktorom prišli Slováci o peniaze?

Ilustračný obrázok k článku Slovenský e-shop s detskými vecami OKLAMAL ľudí: Prišli o peniaze, tovar NIKDE!
Zdroj: Facebook.com/Baby heaven

Bez peňazí a tovaru

Štýlové a kvalitné detské oblečenie, kozmetika, nábytok a široký sortiment tovaru pre bábätká. Takto sa prezentuje seriózne vyzerajúci e-shop babyheaven.sk, ktorý čelí kritike od oklamaných Slovákov. A je ich niekoľko. Zdá sa, že pekný tovar, ktorý pôsobí lákavo aj na samotnom webe obchodu, je asi to jediné, čo je pozitívne.

Desiatky rodičov sa na internete podelili o svoje negatívne skúsenosti. Scenár je ako vždy: Za tovar zaplatili, no objednávky sa nedočkali, uvádza portál tvnoviny.sk.

„Nikdy viac. Zaplatila som 45 eur za hračku pre bábätko a viac žiadna komunikácia. Potvrdenie platby a už nič vyše mesiaca,“ napísala jedna z viacerých nespokojných zákazníčok.

„Po zaplatení objednaného tovaru príde len mail o prijatí platby a tam komunikácia končí. Žiadneho tovaru, odpovede ani vrátenia peňazí sa nedočkáte. Pre tých, ktorí sa, bohužiaľ, nechali oklamať, treba dať podnet na Slovenskú obchodnú inšpekciu a rovnako nahlásiť na policii, kde to pani bude mať registrované ako priestupok,“ píše ďalší prispievateľ.

Prípad rieši SOI

Ako informovala TV Markíza, prípadom sa už zaoberá Slovenská obchodná inšpekcia, ktorá aktuálne vo veci rieši 14 podnetov.

„Inšpektorátom SOI so sídlom v Žiline pre Žilinský kraj boli pripravené podklady na začatie správneho konania o uložení poriadkovej pokuty za marenie výkonu kontroly, keďže podnikateľský subjekt nie je súčinný pri prešetrovaní podaní,“ uviedla metodička odboru ochrany spotrebiteľa SOI Judita Šenkárová.

Mimochodom, pred pár rokmi, v čase covidu, takto okradol Slovákov podobný e-shop s luxusným a značkovým detským tovarom, ktorý mal dokonca aj kamennú predajňu v Bratislave.

Nakupovali v ňom viaceré známe osobnosti, medzi nimi aj vtedy tehotná Ivana Gáborík, ktorá zaplatila tisíce eur za tovar, ktorý neprišiel. So svojou negatívnou skúsenosťou sa podelila aj na sociálnej sieti, aby ďalší ľudia nenaleteli.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM