Milan Hanzel Magazín

Slovenský film je jednotkou: Naša "Sviňa" strčila do vrecka aj americké trháky!

Okamžite po tom, čo bol slovenský film Sviňa zaradený do ich ponuky, vystrelil na prvé miesto v sledovanosti.

Ilustračný obrázok k článku Slovenský film je jednotkou: Naša "Sviňa" strčila do vrecka aj americké trháky!
8
Galéria
Zdroj: Facebook.com/Film Sviňa

Triler mal veľký úspech už v kinách. Veď za niečo vyše mesiaca ho videlo na plátnach skoro 400-tisíc ľudí. Keby nedorazila pandémia koronavírusu, s veľkou pravdepodobnosťou by sa stal najnavštevovanejším filmom v slovenskej histórii. Aj tak sa jedného prvenstva dočkal. Po finančnej stránke, teda čo sa týka zárobku, je na prvom mieste slovenskej kinematografie.

Ide „na dračku“

Trhákom sa stal aj na na Netflixe, kam ho streamovacia spoločnosť zaradila len pred pár dňami. Na slovenskom území sa vyšvihol do čela sledovanosti a do úzadia tak poslal aj novinky z americkej produkcie. Film od režisérov Mariany Čengel Solčanskej a Rudlofa Biermanna bol natočený podľa knihy Arpáda Soltésza.

O čom je?

Dej sa odohráva vo svete politiky a hlavne v jej zákulisí. Približuje a poukazuje na maniere vysokopostavených funkcionárov v politických stranách prepojených na mafiu. Zrejme aj vďaka tomu je u našich fanúšikov taký obľúbený. V hlavných úlohách sa predstavil Jozef Vajda, Marko Igonda, Dano Heriban či Diana Mórová alebo Gabriela Marcinková.

Iné filmy zo Slovenska

V porovnaní s českou filmovou tvorbou je tá slovenská v úzadí, no aj tak sa na Netflix darí aj iným filmom spod Tatier. Napríklad triler Trhlina, Čiara alebo aj Lóve. ten je síce ešte z roku 2011, ale stále je na streamovej službe žiadaným snímkom.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie