Volejbal

Slovensky skončili v D-skupine tretie: Volejbalistky nastúpia proti Taliankam

Slovenské volejbalové reprezentantky nastúpia v nedeľňajšom osemfinále majstrovstiev Európy v Bratislave proti Taliankam. Rozhodol o tom štvrtkový záverečný duel B-skupiny v Lodži, kde domáce Poľky zdolali Talianky 3:2. Slovenky skončili v bratislavskej D-skupine tretie.

Ilustračný obrázok k článku Slovensky skončili v D-skupine tretie: Volejbalistky nastúpia proti Taliankam
9
Galéria
Zdroj: TASR

Po prehre zvereniek Marca Fenoglia s favorizovanými Ruskami sa okruh ich možných súperiek zúžil o Slovinky a v hre zostali len dve krajiny.

Víťazstvo Talianska nad Poľskom bola jediná alternatíva, pri ktorej by sa Slovenky stretli s Belgičankami. Poľky sa po víťazstve 3:2 umiestnili na druhej pozícii práve za Taliankami, ale organizátori musia hrať osemfinále doma, takže sa posunuli o jedno miesto a do Bratislavy pricestujú víťazky „béčka“.

Slovenky zvíťazili na pôde Belgicka dvakrát v príprave a tohto protivníka si viac želali aj do vyraďovacej fázy. „Keď si to porovnám s Taliankami, Belgičanky by určite boli zdolateľnejší súper. Tie prehry si pamätajú a určite by boli pod väčším tlakom,“ povedala Karin Palgutová a s tým, že Belgicko by bola papierovo schodnejšia prekážka, súhlasila aj ďalšia smečiarka Nikola Radosová: „Belgičanky hrajú výborný turnaj, no sú slabšie ako Talianky. Tie by som prirovnala k Ruskám, ak aj nie sú lepšie, sú teraz na špičke Európy.“

Osemfinálové zápasy na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sú na programe v nedeľu o 15.30 a 18.00 h. V Bratislave si zmerajú sily aj Rusky s Belgickom, víťazky bratislavskej D-skupiny Nemky sa presunú do Poľska, kde nastúpia proti Slovinkám.

„Nemky mali pôvodne ostať v Bratislave, no podľa pravidiel turnaja sa v jednom dejisku nemôžu v osemfinále predstaviť dvaja víťazi skupín a keďže sem prídu Talianky, ktoré vyhrali poľskú B-skupinu, do Lodže sa napokon musia sťahovať práve Nemky,“ vysvetlil člen organizačného výboru ME v Bratislave Filip Hudec.

Dvojice osemfinále (nedeľa 1. septembra):

Bratislava

  • Taliansko – SLOVENSKO
  • Rusko – Belgicko

Ankara

  • Srbsko – Rumunsko
  • Turecko – Chorvátsko

Lodž

  • Poľsko – Španielsko
  • Nemecko – Slovinsko

Budapešť

  • Azerbajdžan – Bulharsko
  • Holandsko – Grécko

Foto: ilustračné

Slovensko -  Rusko 0:3
9
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM