Politika

Smer ide hľadať prezidentského kandidáta: Musíme postaviť protiváhu americkej agentke

Šéf Smeru-SD opätovne kritizoval prezidentku Zuzanu Čaputovú a jej posledné video označil za lacné americké divadlo.

Ilustračný obrázok k článku Smer ide hľadať prezidentského kandidáta: Musíme postaviť protiváhu americkej agentke
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Líder opozičného Smeru-SD a poslanec Národnej rady (NR) SR Robert Fico nebude nikdy súhlasiť s väzobným stíhaním poslanca. Trestné právo sa podľa neho nesmie používať ako nástroj na riešenie politických sporov a na politickú súťaž.

Likvidácia opozície

„Nech je to hocijaký poslanec národnej rady, nikdy nebudem súhlasiť s väzobným stíhaním takéhoto poslanca,“ vyhlásil Fico na štvrtkovej tlačovej konferencii. Zopakoval, že žiadosť o jeho vydanie do väzby je pokusom o likvidáciu opozície.

Pripomenul, že koalícia už zakročila voči šéfovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi. Ten prišiel o poslanecký mandát v dôsledku odsúdenia za úmyselný trestný čin. „Účelom útoku je zlikvidovať slovenskú opozíciu, preto musí vysloviť ochranu mandátu poslanca, nie Robertovi Ficovi,“ povedal a zároveň avizoval, že Smer-SD navrhne, aby sa o vydaní do väzby hlasovalo v pléne tajne.

Pnutie v koalícii

Výsledok hlasovania pri odvolávaní ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) podľa Fica ukazuje, že vo vládnej koalícii prevláda pnutie. Poukázal na to, že Sme rodina sa nezúčastnila na hlasovaní a celkový počet hlasov, ktorými ho poslanci podporili, je nižší, ako je potrebná nadpolovičná väčšina poslancov.

Fico tvrdí, že obvinenia voči ministrovi koalícia nevyvrátila. Avizuje ďalší návrh na odvolanie Mikulca z funkcie.

Vyprahnutá strana OĽANO

Líder mimoparlamentného Hlasu-SD a nezaradený poslanec Peter Pellegrini na štvrtkovej tlačovej konferencii povedal, že zotrvanie Mikulca vo funkcii je hanbou. Nikdy sa podľa neho Mikulec ani nemal stať ministrom vnútra.

„Je to človek, ktorého vygenerovala personálne a odborne vyprahnutá strana OĽANO,“ tvrdí Pellegrini. Dodal, že Mikulec žiadne z podozrení voči nemu nevysvetlil a nevyvrátil. Pripomenul nielen medializovanú komunikáciu s bývalým policajným prezidentom, ale i staršie kauzy Mikulca.

Kritika Čaputovej

Šéf Smeru-SD zároveň opätovne kritizoval prezidentku Zuzanu Čaputovú a jej posledné video označil za lacné americké divadlo. „Už jej chýbali iba šaty z americkej zástavy,“ komentoval a označil ju za americkú bábku.

Avizoval, že jeho strana chce v prezidentských voľbách postaviť voči nej protikandidáta. „Musíme postaviť protiváhu americkej agentke,“ povedal. Označil to za veľkú povinnosť.

„Musíme nájsť človeka, ktorý bude hájiť slovenské záujmy. Ktorý síce bude rešpektovať členstvo v EÚ a NATO, ale bude robiť svetovú politiku na všetky štyri strany, nie iba smerom na západ,“ uzavrel Fico.

Prečítajte si aj

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM