rbt Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Fico viedol z úradu vlády mafiánsky gang!

Prestížny britský denník The Times píše o tom, ako si bývalý premiér urobil zo Slovenska feudálne léno.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Fico viedol z úradu vlády mafiánsky gang!
Zdroj: Facebook.com/Jaro Naď - minister obrany SR, OĽANO

Počas troch volebných období si bývalý premiér Robert Fico urobil zo Slovenska vlastné feudálne léno, píše britský The Times.

12 rokov pri moci

Od moci ho dvanásť rokov nedokázali odstaviť ani neustále podozrenia z korupcie a z prepojení na organizovaný zločin. Až v roku 2018, po vražde novinára Jána Kuciaka, bol donútený po veľkých protestoch v uliciach odstúpiť.

Minulý týždeň prišlo pozoruhodné vyvrcholenie. „Policajní vyšetrovatelia v Bratislave ho obvinili z toho, že ako mafiánsky boss viedol z úradu vlády organizovanú zločineckú skupinu,“ píše o predsedovi Smeru britský denník.

Užíval si luxusný život, nosil drahé hodinky a žil v byte s mramorovou podlahou. „Nevedno prečo u seba zamestnal účastníčku Miss Universe Máriu Troškovú, ktorá zjavne nemala kvalifikáciu na túto prácu,“ uvádza The Times.

Bola to otázka času

Národná kriminálna agentúra minulý týždeň obvinila Roberta Fica a bývalého ministra vnútra Róberta Kaliňáka z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomocí verejného činiteľa.

The Times označil Fica za populistu, ktorý organizoval protivládne protesty proti vakcinácii a pandemickým opatreniam. Pripomína aj to, že opozičný líder odmieta pomoc pre Ukrajinu, ktorá sa stala terčom ruského útoku.

Podľa ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej bolo otázkou času, kým sa bývalé vedenie krajiny bude zodpovedať za svoje činy. „Verím, že na súde sa preukáže vina,“ dodala.

Neprehliadnite:

O FICA SI V ZAHRANIČÍ UŽ NIKTO ANI BICYKEL NEOPRIE 😷🤢☠️ Keďže vždy a všade, keď sa rozprávam so zahraničnými politikmi,...

Posted by Jaro Naď - minister obrany SR, OĽANO on Sunday, April 24, 2022
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM