Politika

Smer-SD si zobral na mušku Mičovského: Nezvláda funkciu ministra, je na odvolanie!

Podľa Takáča Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR pod vedením Jána Mičovského „vôbec nefunguje, úplne stagnuje“.

Ilustračný obrázok k článku Smer-SD si zobral na mušku Mičovského: Nezvláda funkciu ministra, je na odvolanie!
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) je na odvolanie. Uviedli to na brífingu poslanci Národnej rady (NR) SR z opozičnej strany Smer-SD Richard Takáč, Ladislav Kamenický a Jana Vaľová.

Kritika na adresu Mičovského

Podľa Takáča Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR pod vedením Jána Mičovského „vôbec nefunguje, úplne stagnuje“. „Vidieť je to aj na aktuálnej situácii, v ktorej sa nachádza samotné ministerstvo a aj Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA),“ povedal Takáč.

Minister môže byť podľa jeho slov dobrý človek, ale vôbec nezvláda funkciu ministra, jeho ministerstvo sa nachádza vo veľmi zlom stave. „Nejde tu o kritiku nás opozície, ale aj o kritiku samotných poľnohospodárov,“ priblížil Takáč. S Mičovským sa podľa neho nestotožňujú často aj jeho koaliční partneri.

Vyčítal Mičovskému, že v pláne obnovy pre slovenských poľnohospodárov „nie je vôbec nič“. „Jediné, čo sa v ňom nachádza, je 30 miliónov eur na pozemkové úpravy,“ upozornil. Pripomenul Mičovskému odchody ľudí z rezortu, odchod štátneho tajomníka MPRV, ako aj odchod šéfa PPA.

Takáč Mičovského kritizoval aj za neúspešné výberové konanie na riaditeľa PPA, ako za možné ohrozenie akreditácie PPA. „V pondelok (25. 1.) sme mali parlamentný výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie, kde sme schválili poslanecký prieskum v PPA. Uskutoční sa budúci týždeň v pondelok (1. 2.) o 13.00 hod. v samotnej agentúre,“ dodal Takáč.

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM