Aktualizované Zo zahraničia

Smutná správa: Česi majú prvé úmrtie na ochorenie spôsobené koronavírusom

Pacient bol hospitalizovaný v pražskej Nemocnici Na Bulovke. Zatiaľ nie je známe, od koho sa nakazil.

Ilustračný obrázok k článku Smutná správa: Česi majú prvé úmrtie na ochorenie spôsobené koronavírusom
31
Galéria

Česká republika zaznamenala prvé úmrtie na ochorenie COVID-19 spôsobené novým typom koronavírusu. Ide o 95-ročného muža, ktorý bol hospitalizovaný v pražskej Nemocnici Na Bulovke, a trpel aj inými ochoreniami, informoval v nedeľu večer server iDNES.cz.

Prvé úmrtie

Námestník ministra zdravotníctva ČR Roman Prymula uviedol, že pacient bol veľmi vyčerpaný a trpel niekoľkými ochoreniami.

„Nemal prejavy, ktoré sa pri koronavíruse prejavujú. Možno teda zomrel na iné ochorenie, ale štatisticky je to bohužiaľ prvé úmrtie na koronavírus v Česku,“ povedal Prymula.

Muž bol hospitalizovaný aj na základe iných ochorení a došlo u neho ku kardiovaskulárnemu zlyhaniu. Zatiaľ nie je známe, od koho sa pacient nakazil. Podľa iDNES.cz pacient nebol umiestnený na jednotke intenzívnej starostlivosti.

V ČR celkovo potvrdili už 1 120 prípadov nákazy novým typom koronavírusu, prvé prípady sa objavili 1. marca. V nemocniciach leží 70 chorých, zvyšní sú v domácich karanténach. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 19 pacientov, 11 potrebuje pľúcnu ventiláciu a jeden aj prístroj na mimotelové okysličovanie krvi.

Celkovo v Česku vykonali vyše 15.580 testov. Šiesti pacienti sa z ochorenia vyliečili.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie