Zo zahraničia

Sociálnymi sieťami kolujú šialené zábery: Horiaceho muža v USA dlhé minúty nikto neuhasil

Ešte pred incidentom okoloidúci svedok upozorňoval, čo ide muž urobiť a zvolával políciu. Napriek tomu mu nikto nepomohol plamene uhasiť.

Ilustračný obrázok k článku Sociálnymi sieťami kolujú šialené zábery: Horiaceho muža v USA dlhé minúty nikto neuhasil
Zdroj: AP Photo/Mary Altaffer

Muž, ktorý sa v piatok polial horľavinou a zapálil pred súdom v New Yorku, kde prebieha pojednávanie s bývalým americkým prezidentom Donaldom Trumpom, je v nemocnici v kritickom stave, informovala televízia CNN s odvolaním sa na políciu. Píše o tom TASR.

AKTUALIZÁCIA:

Podľa najnovších správ muž v nemocnici zomrel.

V nemocnici ho vyhlásili za mŕtveho, uviedla televízia NBC s odvolaním sa na políciu. Tá neuviedla presný čas jeho smrti.

Šéf newyorskej polície Jeffrey B. Maddrey uviedol, že muž najprv v parčíku oproti súdu vytiahol z plecniaka letáky, ktoré tam porozhadzoval.

Hasili okoloidúci

„Potom vytiahol bandasku a oblial sa nejakou kvapalinou — predpokladáme, že išlo o urýchľovač horenia — a zapálil sa,“ povedal Maddrey na tlačovej konferencii.

Na sociálnych sieťach sa objavilo video, podľa ktorého sa muža snažili uhasiť okoloidúci aj policajti pomocou búnd a hasiacich prístrojov.

Maddrey dodal, že polícia preverí zabezpečenie verejného poriadku v súvislosti so súdnym pojednávaním, hoci k porušeniu bezpečnostných protokolov nedošlo, keďže muž sa podpálil v parčíku prístupnom verejnosti.

Trump je prvý v dejinách

K incidentu došlo krátko po tom, ako sa skončil výber 12 porotcov a ich šiestich náhradníkov v procese, v ktorom sa Trump ako prvý bývalý prezident v dejinách USA postavil pred súd pre obvinenia zo spáchania trestného činu.

Je obžalovaný z podplácania pornoherečky Stormy Danielsovej počas predvolebnej kampane v roku 2016 s cieľom dosiahnuť, aby o pomere s ním mlčala.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM