han Rôzne

Šoféri, jazdou v strednom pruhu PORUŠUJETE zákon: Policajti udeľujú POKUTY!

Vyzerá to tak, že mužom zákona došla trpezlivosť a s vodičmi, ktorí budú bezdôvodne jazdiť v strednom pruhu, sa nebudú párať. Koledujú si o vysokú pokutu!

Ilustračný obrázok k článku Šoféri, jazdou v strednom pruhu PORUŠUJETE zákon: Policajti udeľujú POKUTY!
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Bratislavský kraj

Viacerí slovenskí šoféri na diaľniciach, kde sú tri jazdné pruhy, majú vo zvyku viesť motorové vozidlo po zlej strane vozovky. „Keď nemusíte, nejazdite v strednom jazdnom pruhu. Niektorým z vás sme to vysvetlili aj osobne, pri vypisovaní blokovej pokuty,“ píšu policajti na sociálnej sieti.

Vykonali kontrolu

„Diaľniční policajti vykonali na diaľnici D1 kontrolu, v rámci ktorej sa zamerali na správny spôsob jazdy vodičov. Počas nej zaznamenali jazdu viacerých vodičov, ktorí bezdôvodne jazdili v strednom jazdnom pruhu,“ uviedli muži zákona v príspevku na Facebooku, v ktorom chceli všetkých šoférov upozorniť na riziko pokuty. Keď takého vodiča zastavili, udelili mu za nesprávny spôsob jazdy blokovú pokutu.

„V tejto súvislosti opäť apelujeme na vodičov – bezdôvodnou jazdou v strednom jazdnom pruhu porušujete ustanovenia zákona o cestnej premávke a dopúšťate sa priestupku. Za ten je v správnom konaní možné uložiť pokutu do 100 eur,“ dodali policajti.

Rada polície

„Pamätajte – mimo obce na ceste s dvoma alebo s viacerými jazdnými pruhmi v jednom smere jazdy sa jazdí v pravom jazdnom pruhu,“ znie rada policajtov. V ostatných jazdných pruhoch sa smie jazdiť, ak je to potrebné na obchádzanie, alebo predchádzanie.


Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM