Komunálne voľby

Spojili sily: Smer-SD a Sme rodina spolu idú do volieb Košickej župy spoločne

Sme rodina podporí vo voľbách do kandidáta na predsedu KSK Viliama Zahorčáka a v komunálnych voľbách kandidáta na primátora mesta Michalovce Miroslava Dufinca.

Ilustračný obrázok k článku Spojili sily: Smer-SD a Sme rodina spolu idú do volieb Košickej župy spoločne
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Smer-SD a Sme rodina sa v jesenných voľbách do Zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK) budú o priazeň voličov uchádzať na jednej kandidátnej listine.

V rovnakom režime sa tiež ich kandidáti postavia k voľbám do Mestského zastupiteľstva v Michalovciach. TASR o tom informoval tlačový odbor strany Smer-SD.

Koho podporia

„Táto dohoda bola podpísaná pre volebné obdobie 2022 – 2026. Hnutie Sme rodina podporí vo voľbách do samosprávy kandidáta na predsedu KSK Viliama Zahorčáka a v komunálnych voľbách kandidáta na primátora mesta Michalovce Miroslava Dufinca,“ uviedol Smer-SD.

Dohodu o spoločných kandidátkach v piatok v Michalovciach podpísal predseda Okresnej organizácie Smeru–SD Peter Voľanský, krajský predseda hnutia Sme rodina Martin Dzielavský, kandidát na primátora Michaloviec za stranu Smer–SD Miroslav Dufinec a kandidát na predsedu KSK Viliam Zahorčák.

Ocenenie úspechov

Kandidáta na primátora Michaloviec podporí aj Slovenská národná strana (SNS).

Túto dohodu podpísal Dufinec s predsedom Okresnej rady SNS Michalovce Jaroslavom Vaľom.

„Považujem toto spojenie nielen ako ocenenie úspechov na úrovni riadenia mesta Michalovce, ale aj ako vyjadrenie odhodlania tieto výsledky a skúsenosti preniesť do rozvoja nášho kraja,“ uviedol Zahorčák.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM