Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Atentátnik odpálil v Maďarsku BOMBU, suroviny mal získať na Slovensku

V maďarskom Ostrihome nedávno atentátnik odpálil bombu, ktorá zabila jedného zo zasahujúcich policajtov. Tamojšie médiá teraz informujú o slovenskej stope.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Atentátnik odpálil v Maďarsku BOMBU, suroviny mal získať na Slovensku
Zdroj: Twitter.com/Yurii Kazakov

Atentátnik zo severomaďarského Ostrihomu, ktorý 20. septembra odpálil výbušninu vo svojom dome pri policajnom zásahu, získal suroviny na trhavinu na Slovensku.

Uviedol to v utorok server blikk.hu, ktorý pripomenul, že pri útoku okrem páchateľa zomrel aj policajt a zranilo sa 11 policajtov a hasičov, z nich štyria ťažko, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Vykopal tunel

Kriminalisti našli v záhrade páchateľa 38-metrový ilegálne vybudovaný tunel, v ktorom skladoval komponenty priemyselnej výbušniny, ku ktorým je na Slovensku ľahší prístup než v Maďarsku. Tunel mu mal po ďalšom dobudovaní zrejme poslúžiť aj ako úniková cesta.

Výbuch, ku ktorému došlo večer 20. septembra počas policajnej operácie v okrajovej časti Ostrihomu, spáchal muž, na ktorého bol vydaný zatykač.

Ústredná vyšetrovacia hlavná prokuratúra (KNYF) pre agentúru MTI uviedla, že výbuch v dome na predmestí Ostrihomu neďaleko slovenských hraníc bol zámerným činom.

Podľa prokuratúry protiteroristická jednotka TEK zasahovala v Ostrihome 20. septembra pre údajnú hrozbu. Zhruba o 19.00 h vtrhla do objektu, pretože osoba, na ktorú bol vydaný zatykač, nespolupracovala a vyjednávanie neviedlo k žiadnemu výsledku. Muž úmyselne spôsobil výbuch plynu. Okrem neho zomrel príslušník TEK.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM