MI Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Náš hokej umiera. Učme sa od Maďarov?!

Slovenská hokejová legenda Ladislav Nagy poriadne prekvapil svojím vyhlásením, kde by mal štát podľa neho čerpať inšpiráciu na záchranu umierajúceho slovenského hokeja.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Náš hokej umiera. Učme sa od Maďarov?!
Zdroj: TASR/František Iván

Český portál idnes.cz si všimol Nagyove slová o tom, že slovenská vláda by mala podporovať šport podobne ako to robí vláda Viktora Orbána. Bez dostatku peňazí sa tak skoro nedočkáme oslavy ďalšieho víťazstva na hokejovom šampionáte.

Tvrdé slová

Český portál začína článok poriadne tvrdou charakteristikou stavu populárneho športu na ľade: “Slovenský hokej ide od desiatich k piatim. Úspešná generácia je už dávno preč a tá mladšia je čím ďalej tým horšia,” píše idnes.cz.

Portál si všíma, že úroveň slovenskej extraligy klesá a do toho prišla ešte koronavírusová kríza, ktorá ohrozuje existenciu slovenských klubov viac ako v Česku.

Úpadok sa podľa idnes.cz prejavuje aj na situácii v zámorskej NHL: “Tam Slováci dlhodobo uvoľňujú pozície, ich hráčov výrazne ubúda a pokojne sa môže stať, že sa za pár rokov vytratia úplne.”

Nagy má recept

Podľa bývalého slovenského hokejového útočníka Ladislava Nagya problém nie je v tom, že by Slovensko malo málo talentov, či zlú koncepciu práce s mládežou, alebo celkovo nevedelo držať krok s konkurenciou v nových prístupoch.

“Problém vidí skôr v nedostatku financií v športe vo všeobecnosti. Preto zvolil ako príklad Maďarsko,” píše idnes.cz

Podľa L. Nagya by sa slovenská vláda mala zamyslieť. “Pozrite sa na Maďarov, tí šport vo veľkom podporujú. Škoda, že na Slovensku to tak nie je,” cituje jeho slová idnes.cz.

Zároveň varuje rodičov, aby svojim deťom hokej zbytočne neznechutili, ak chcú z nich vychovať hviezdy.

“Najdôležitejšie zo všetkého je mať trpezlivosť. Hokej musí deti baviť. Rodičom by som odporučil, aby na svojich potomkov tak netlačili. Nechajte ich proste hrať, nech majú zo športu radosť. Je jedno, či dal váš syn gól, alebo mal asistenciu. To sa bude riešiť až neskôr,” múdro podotkol L. Nagy.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie