MI Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Panic znásilnil 11-ročné dievča a rodičia mu pomohli utiecť

Smutný príbeh sa odohral pred štyrmi rokmi vo Veľkej Británii a mladý páchateľ sa pokúsil utiecť pred trestom domov na Slovensko. Ale spravodlivosť ho dohnala a ide sedieť za mreže.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Panic znásilnil 11-ročné dievča a rodičia mu pomohli utiecť
Zdroj: TASR/AP

Britský portál Dailymail popisuje príbeh Mareka Slepčíka, ktorý má dnes už 20 rokov.

Pred štyrmi rokmi ešte ako tínedžer zneužil len 11-ročné dievča, ktoré sa s kamarátmi v parku opilo a Slepčík ho potom znásilnil. Je zarážajúce, akú úlohu následne zohrali jeho rodičia.

Vraj bol panic

Na britskom súde odznelo, že 11-ročné dievča sa v jeden večer vykradlo z domu v britskom Fairfielde a vybralo sa do parku popíjať vodku s kamarátmi.

Onedlho sa k nim pripojil vtedy 16-ročný Slepčík a ďalší 17-ročný kamarát. Partia sa postupne odobrala do prázdneho domu v Kensingtone, kde pokračovali v opíjaní.

„Keď sa potom Slepčík ocitol s 11-ročným dievčaťom sám, strhol z nej nohavice. Znásilnil ju, aj keď protestovala a zanechal ju v plači a bolesti,“ píše Dailymail.

Mladý Slovák sa snažil na súde brániť rôznym spôsobom. Vraj nevedel, koľko mala rokov a vyzerala staršie. Jeho advokát dokonca vyhlásil, že „aj on sám bol v tom čase ešte len dieťa a bola to jeho úplne prvá sexuálna skúsenosť.“

Útek na Slovensko

Znásilnené dievča neváhalo a o všetkom povedalo svojim učiteľom v škole. Britská polícia zanedlho zadržala slovenského páchateľa, ktorý však tvrdil, že je nevinný. Usvedčili ho však zvyšky jeho spermií, ktoré gynekológ našiel v pošve znásilneného dieťaťa.

Slepčík okamžite putoval do britskej väzby, ale dostal sa von na kauciu. To bol moment, na ktorý čakali jeho rodičia – vybavili mu núdzové cestovné dokumenty a pomohli mu utiecť na Slovensko.

„Vaši rodičia by sa mali hanbiť za to, čo urobili, pretože vám to aj tak nijako nepomohlo,“ cituje sudcove slová Dailymail.

Na Slepčíka totiž Briti vydali medzinárodný zatykač a skončil v slovenskom väzení, kde strávil 145 dní. Následne ho vydali do Veľkej Británie, kde mu súd po štyroch rokoch napokon naparil trest odňatia slobody na štyri roky a desať mesiacov.

Ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM