Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Prečo Sklenaříková nechce ísť rodiť?

Krásna bývalá top modelka s najdlhšími nohami na svete by bola najradšej, keby jej tehotenstvo trvalo navždy. Vo svojich 46 rokoch privedie už čochvíľa na svet svoje prvé dieťa.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Prečo Sklenaříková nechce ísť rodiť?
Zdroj: Facebook

Adriana Sklenaříková mala v živote snáď všetko – úspech, slávu, peniaze, lásku mužov i obdiv verejnosti, splnila si svoje pracovné sny, ale tá najväčšia túžba sa spájala so súkromím – priviesť na svet dieťa. Slávna top modelka, ktorá sa vo Francúzsku presadila aj ako herečka a moderátorka, zúfalo túžila stať sa matkou tak ako každá iná žena. Keď prekročila vek 40 rokov a absolvovala niekoľko neúspešných zákrokov umelého oplodnenia, začínala byť zúfalá a zmierovala sa s myšlienkou, že sa jej to už nepodarí.

Nech to nikdy neskončí!

Keď si vo veku 46 rokov konečne našla na tehotenskom teste dve čiarky a úspešne zvládla aj prvé kritické týždne gravidity, ovládlo ju nesmierne šťastie. “Ja by som bola najradšej, keby moje tehotenstvo trvalo navždy,” zverila sa Adriana českému portálu idnes.cz v aktuálnom rozhovore tesne pred pôrodom.

Z požehnaného stavu je nadšená napriek tomu, že prvé štyri mesiace ju trápili silné nevoľnosti. Nedokázala takmer nič zjesť a hrozilo, že bude musieť ísť na infúzie. Úľava prišla až v piatom mesiaci a dnes si svoje tehotenstvo maximálne užíva.

“Moje problémy nie sú nič v porovnaní s pocitom šťastia, ktorý mám z toho, že v sebe nosím zdravé dieťa. To je také úžasné, že to stále vnímam ako zázrak. Posledných deväť mesiacov som veľmi spokojná a kľudná. Až mám skoro pocit, že nechcem ísť rodiť, je mi ľúto o to prísť. Už nikdy viac to nezažijem, dieťa sa už do môjho brucha nevráti. Teraz v tomto stave som hlboko šťastná,” cituje Adrianu idnes.cz.

Predsa len niečo ľutuje

Pre slovenskú krásku je vytúžené tehotenstvo novým zážitkom vo všetkých smeroch. Všetko na tomto požehnanom stave ju vraj prekvapilo. “Veľa vecí som konečne pochopila. Napríklad nápisy, že máte uvoľňovať miesto tehotným ženám. V siedmom mesiaci som bola taká unavená, že keď som si nemala kam sadnúť, sadla som si jednoducho na zem,” hovorí Adriana.

Nedokázala vraj prejsť ani desať krokov bez toho, aby si nemusela oddýchnuť. “Na ulici, v obchode, kdekoľvek – bolo mi to úplne jedno. Proste som sa posadila a odpočívala.” Dnes priznáva, že jednu vec vo svojom živote ľutuje – mala sa stať matkou už oveľa skôr.

“Vždy som sa videla ako matka, ale vždy som to odkladala na neskôr. Mala som pocit, že som nekonečne mladá a hovorila som si, že môj čas ešte neprišiel. V tom som sa mýlila,” dodáva Sklenaříková pre idnes.cz.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie