Svet Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Sklenaříková trpí, keď je dcéra s pestúnkou

Slávna slovenská kráska sa naplno oddáva materstvu a nechce bez svojej dcérky Niny stráviť ani hodinu. Dlho sa bránila prizvať si domov akúkoľvek pomoc k bábätku, ale napokon cúvla.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Sklenaříková trpí, keď je dcéra s pestúnkou
10
Galéria

Bývalá slovenská topmodelka a dnes francúzska celebrita Adriana Karembeu Sklenaříková je už rok mamou. Svoju vytúženú dcérku Ninu priviedla na svet pomerne neskoro, v 46 rokoch, ale o to viac si teraz materstvo užíva. Pre silne emancipované Francúzsky musí byť jej prístup k starostlivosti o dieťa prekvapivý. V krajine, kde sa deti deti bežne odovzdávajú do jasiel už vo veku šiestich mesiacov, chce Adriana vychovávať svoju dcéru úplne sama.

Pestúnka z donútenia

“Nemala som k Nine pestúnku až do jej ôsmich mesiacov,” cituje Adrianu francúzsky portál purepeople.com. Vysvetľuje, že vždy sa túžila starať o svoje dieťa s absolútnym odovzdaním a bránila sa cudzej pomoci. Je to pochopiteľné, vzhľadom na ťažkú cestu k vytúženému dieťaťu, ktorú museli spolu s manželom Aramom Ohanianom prekonať.

Napokon však slovenská kráska zmenila názor aj pod tlakom manžela: “Teraz sme už jednu pestúnku zamestnali, ale trpím, keď je s dcérou. Nemám to rada. Ale môj manžel mi povedal, že už by sme si mohli občas aj vyjsť večer von a tak potrebujeme niekoho k dcére. A má pravdu, teraz už môžem občas aj ísť do spoločnosti a umyť si vlasy!”

Sklenaříková uznáva, že trochu odbremenenia od celodennej starostlivosti o dieťa jej umožňuje trochu si vydýchnuť. “Ale hlboko v srdci s tým nie som úplne v pohode. Napriek tomu musím uznať, že naša pestúnka je úžasná,” vyznáva sa Adriana, ktorá žije striedavo v Maroku a vo Francúzsku.

Odmieta prácu

Francúzsky bežne zostávajú doma s dieťaťom len pár mesiacov po pôrode a potom sa naplno opäť vrhnú do práce. Adriana je iná a dokazuje, že v otázkach materstva je stále viac Slovenkou ako Francúzskou. “Adriana Karembeu je veľmi oddanou mamou a odmietla niekoľko pracovných ponúk,” píše francúzsky portál.

Adriana ako francúzska televízna hviezda napríklad odmietla hlavnú úlohu v jednom seriáli, ktorá by si vyžadovala približne 25 dní nakrúcania. “Mohla som tam vziať so sebou svoju dcéru, ale aj tak by som musela celé dni stáť pred kamerou. To je pre mňa teraz vylúčené, neviem si to vôbec predstaviť,” vysvetľuje slovenská kráska. Materstvo ju tak pohltilo, že si dokonca chcela urobiť vzdelanie v oblasti starostlivosti o najmenšie deti. Kto vie, možno napokon zmení kariérne zameranie.

Foto: ilustračné

Adriana Sklenarikova
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie