Kultúra

Talentovaný Humenčan Nikola nahral debutový album: Hosťuje mu na ňom aj svetová hviezda!

Mladý, len 20-ročný saxofónista Nikola Bankov z Humenného nahral v zahraničí svoj debutový album, ktorý vyjde na jeseň.

Ilustračný obrázok k článku Talentovaný Humenčan Nikola nahral debutový album: Hosťuje mu na ňom aj svetová hviezda!
Zdroj: Archív N. Bankov

Nikola Bankov aktuálne študuje na prestížnej The Royal Academy of Music v Dánsku, no svojmu remeslu sa priúčal aj na svetoznámej Berklee College of Music a Conservatorium van Amsterdam.

Talentovaný Humenčan zároveň podpísal kontrakt s prestížnym nórskym vydavateľstvom a jeho debutový album “Bright Future” vyjde na jeseň 2019. Na albume mu hosťuje svetová hviezda, tenor saxofónista Seamus Blake.

“Nikola je fantastický alt saxofónista, ktorý píše chytľavé skladby a predvádza ich s bohatou elektrizujúcou zvukovou paletou. Bola to radosť s ním spolupracovať,” vyjadrila sa na margo Humenčana svetová hviezda.

Na albume sa budú nachádzať originálne kompozície od tohto mladého saxofónistu, ktorý ich postupne zbieral od svojich šestnástich rokov. Ide o mix súčasného jazzu s elektronikou a efektami, čo vytvára čerstvý a moderný zvuk.

“Stále hľadáme nové zvuky a polohy. Nechceme znieť ako jazzová kapela. Keďže mám len 20 rokov, som ovplyvnený inými žánrami a trendmi. Snažím sa, aby moja hudba znela ako z toho daného obdobia a roku, v ktorom vyšla. Nie zaseknutá v minulom storočí,” poznamenal Nikola.

Nikola a Seamus používajú rôzné FX efekty aplikované na zvuk saxofónu a experimentujú s farbami. Kapelu dopĺňajú jedni z najlepších a najvyťaženejších hudobníkov v Dánsku – August Korsgaard (synth), Jonas Gravlund (guitar), Jens Mikkel Madsen (bass), John Riddell (drums).

Pozrite si upútavku na album.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM