TOS Lifestyle

TIPY od módnych expertov: Časté pranie ničí látku, s páchnucim oblečením si poradíte aj VODKOU

Hovorí sa, že alkohol nie je riešenie problémov. V tomto prípade však platí výnimka.

Ilustračný obrázok k článku TIPY od módnych expertov: Časté pranie ničí látku, s páchnucim oblečením si poradíte aj VODKOU
Zdroj: Unsplash.com , Unsplash.com

Holandská národná opera vo videu na sociálnej sieti ukázala, ako sa u nich používa vodka v rozprašovači na osvieženie kostýmov tanečníkov. Počas schnutia totiž zabíja baktérie spôsobujúce zápach.

A nie, nemusíte sa báť, oblečenie nebude voňať, akoby ste si večer predtým dali zopár pohárikov.

Je pritom známym faktom, že časté pranie ničí látky a výrazne skracuje životnosť vašich obľúbených módnych kúskov. Obzvlášť džínsy by sa mali hádzať do práčky čo najmenej.

Aj podľa denníka Wall Street Journal existujú triky, ktorými možno znížiť počet praní. Aké konkrétne?

Článok pokračuje pod videom.

Prevencia je najlepší liek

Najčastejšie perieme oblečenie kvôli zápachu po kontakte so spotenou pokožkou. Podľa odborníkov tomto prípade platí ako pri väčšine situácií v živote, že prevencia je najlepší liek.

Napríklad taký filmový a televízny krajčír Daniel Weger využíva na predĺženie sviežosti košieľ vložky absorbujúce pot, ktoré sa dajú použiť napríklad v oblasti podpazušia.

Náhrady čistiacej chémie

Ak už je predsa len ten čas, kedy oblečenie zapácha alebo sa na ňom objavila nejaká tá škvrna, môžete sa inšpirovať Heather Goldbergovou, predavačkou v módnom butiku sídliacom v Kalifornii.

Tá čistí svoje oblečenie už spomínaným rozprašovačom s vodkou a jednoduchou pastou vyrobenou z jedlej sódy a peroxidu vodíka.

Peroxid vodíka je nielen antibakteriálny a antiseptický, ale zároveň bieli a odstraňuje zápach. To by malo fungovať napríklad aj na páchnuce športové tašky.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM