Politika

Tomáš: Vláda sa len tak ľahko nerozpadne. Vymeniť treba nie len premiéra, ale celú vládu

Podľa poslanca je potrebné vymeniť celú vládu. Aj preto, ako tvrdí, spustili petičnú akciu za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách.

Ilustračný obrázok k článku Tomáš: Vláda sa len tak ľahko nerozpadne. Vymeniť treba nie len premiéra, ale celú vládu
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Otváranie škôl skončilo dobre, vznikol však zbytočný komunikačný šum. Na plošné otváranie obchodov či reštaurácií však ešte nie je správny čas pre vysoké čísla nakazených. V diskusnej relácii televízie Markíza Na telo to uviedol podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí).

Prišlo aj na tému konfliktu medzi premiérom Igorom Matovičom (OĽANO) a vicepremiérom Richardom Sulíkom (SaS).

Otváranie škôl

Víta najmä to, že pri fungovaní škôl je zavedený regionálny princíp, teda že sa na otváraní a zatváraní škôl podieľajú aj regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ). „Počiatočný chaos nebol dobrý, ale už to bude lepšie,“ dodal Šeliga.

Do škôl by sa do dvoch týždňov mohli dostať kloktacie testy, čo by umožnilo pravidelné testovanie žiakov. Aktuálne totiž ide o nedostatkový to­var.

Otváranie škôl je podľa poslanca parlamentu a člena mimoparlamentnej strany Hlas-SD Erika Tomáša dobrý krok, v čase britskej mutácie nového koronavírusu to však považuje za rizikové. „Vláda mala jasne postupovať, zabezpečiť, aby boli pedagógovia včas očkovaní. Obávam sa, aby sa školy zas rýchlo nezavreli,“ uviedol Tomáš.

Obaja politici sa zhodli na tom, že plošné otváranie obchodov a reštaurácií by bolo predčasné. Podľa Tomáša za vysoké čísla nakazených stojí aj neschopnosť vlády prijať protiepidemio­logické opatrenia včas.

Konflikt medzi premiérom a Sulíkom

Šeliga na margo konfliktu medzi premiérom Igorom Matovičom a vicepremiérom Richardom Sulíkom pripomenul, že sa blíži rok od vymenovania vlády a nastal čas na odpočet, čo sa jej podarilo a čo mohlo byť lepšie. Ak budú takéto vzťahy pretrvávať, je podľa neho načase sa zamyslieť nad štandardizáciou, alebo nejakým typom rekonštrukcie. „Sme za to, aby sa situácia štandardizovala,“ povedal podpredseda parlamentu. To, či sa vymení premiér, je podľa jeho slov na strane OĽANO.

Poslanec Tomáš si myslí, že vláda sa len tak ľahko nerozpadne. Vymeniť však podľa neho je potrebné nie len premiéra, či nejakého ministra, ale celú vládu. Aj preto, ako tvrdí, spustili petičnú akciu za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách.

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM