Aktualizované Zo zahraničia

Ukrajinou otriasli ďalšie výbuchy: Ruský útok prerušil aj prezidentské voľby

V sobotu ráno sa v Kyjeve zo štvrtí na ľavom brehu rieky Dneper ozvali výbuchy a v jednom zo zariadení kritickej infraštruktúry začalo horieť.

Ilustračný obrázok k článku Ukrajinou otriasli ďalšie výbuchy: Ruský útok prerušil aj prezidentské voľby
Zdroj: TASR/AP

Na českom zastupiteľskom úrade v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev pokračuje hlasovanie v prezidentských voľbách. O ukončení poplachu informovalo české ministerstvo zahraničných vecí na sociálnej sieti Twitter.

„Po hodine bol letecký poplach ukončený a pracovníci nášho veľvyslanectva opustili kryt. Voľby v Kyjeve pokračujú,“ uviedol český rezort diplomacie.

Okrsková volebná komisia v Kyjeve môže rozhodnúť, či hlasovanie predĺži o čas, o ktorý muselo byť prerušené. Podľa predsedu Českého štatistického úradu Marka Rojíčka to však nie je až tak podstatné. „Nemá to vplyv na zverejňovanie výsledkov,“ vysvetlil s tým, že ČSÚ začne priebežné výsledky zverejňovať po 14.00 hod.

V sobotu ráno sa v Kyjeve zo štvrtí na ľavom brehu rieky Dneper ozvali výbuchy a v jednom zo zariadení kritickej infraštruktúry začalo horieť. Krátko pred výbuchmi bol v meste vyhlásený letecký poplach. Hlasovanie na zastupiteľskom úrade tak muselo byť v súlade so zákonom prerušené.

ilustračné foto

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM