Správy Zo zahraničia

Ukrajinu navštívila ďalšia hviezda: Ben Stiller sa stretol so Zelenským aj s utečencami, FOTO

Po Angeline Jolie sa vo vojnou zmietanej Ukrajine objavila ďalšia hollywoodska hviezda. Známy herec si sadol za jeden stôl s ukrajinským prezidentom.

Ilustračný obrázok k článku Ukrajinu navštívila ďalšia hviezda: Ben Stiller sa stretol so Zelenským aj s utečencami, FOTO
4
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Americký herec Ben Stiller, ktorý je vyslancom dobrej vôle Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), navštívil v sobotu Poľsko a v rámci cesty zavítal aj na Ukrajinu. Pre stanicu BBC to potvrdil samotný UNHCR.

Stretol sa s utečencami

Stiller pricestoval do mesta Rzeszów na juhu Poľska. Návštevou tohto regiónu chcel podľa UNHCR poukázal na potreby tých, ktorí utiekli pred vojnou na Ukrajine.

Hollywoodsky herec navštívil hraničný priechod pri poľskej obci Medyka, kde sa stretol s ľuďmi utekajúcimi pred ruskou inváziou z Ukrajiny, píše agentúra PAP.

„Milióny ľudí boli nútené opustiť svoje domovy, z ktorých viac ako 90 percent tvoria ženy a deti. Som tu, aby som sa o tom dozvedel, podelil sa o príbehy, ktoré ukazujú vplyv vojny na človeka a aby som posilnil výzvy na solidaritu… Každý má právo hľadať bezpečie. Ktokoľvek. Kdekoľvek. Kedykoľvek,“ napísal Stiller na Instagrame. Na Twitteri zas zverejnil fotku s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským so slovami, že mu bolo cťou stretnúť sa s ním.

Angelina v Ľvove

V apríli navštívila Ukrajinu aj americká herečka Angelina Jolieová, ktorá zastáva aj funkciu osobitnej vyslankyne UNHCR. Oscarovú herečku vtedy spozorovali v meste Ľvov na západe krajiny.

Od 24. februára, keď Rusko vojensky napadlo Ukrajinu, prekročilo poľsko-ukrajinské hranice už 4,17 milióna ľudí, napísala v nedeľu ráno na Twitteri poľská pohraničná stráž. Odhaduje sa, že v Poľsku sa stále zdržiavajú viac ako dva milióny utečencov, dodáva PAP.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM