TOS Cestovanie

Unikátna atrakcia u susedov: Kopec ukrýva najdlhší vnútorný tobogan na svete!

Počítať treba s obrovskou rýchlosťou a tiež s tým, že odvahu musíte nabrať bez alkoholu.

Ilustračný obrázok k článku Unikátna atrakcia u susedov: Kopec ukrýva najdlhší vnútorný tobogan na svete!
5
Galéria

Je neuveriteľných 64 metrov vysoký, 175 metrov dlhý a jazdci dosahujú rýchlosť až 30 km/h. Reč je o najvyššom vnútornom tobogane na svete, ktorý sa nachádza v rakúskom Grazi.

Atrakcia nazývaná The Slide je ukrytá vo vnútri stromami pokrytého zámockého kopca Schlossberg, ktorý sa vyníma v strede druhého najväčšieho mesta Rakúska.

Zaujímavá história

Rozplýva sa nad ňou britský Daily Mail, no o tejto atrakcii netušia ani mnohí Slováci, ktorí to majú podstatne bližšie ako turisti z Británie.

Kopec bol kedysi silne opevnený, ale jeho obranu zničil v 19. storočí Napoleon. Teraz je to obľúbený verejný park s parádnym výhľadom na mesto.

Na vrchol kopca sa je možné dostať lanovkou, preskleným výťahom alebo si to môžete vyjsť pešo. Vstup do výťahu a výstup z toboganu sú umiestnené v sústave tunelov, ktoré počas 2. svetovej vojny slúžili ako protiletecké kryty.

Žiadny alkohol

Podľa webovej stránky atrakcie musia byť záujemcovia o jazdu toboganom vysokí najmenej 1,3 metra a nesmú byť pod vplyvom alkoholu.

Mimochodom, aj pre tých, čo ku šťastiu nepotrebujú adrenalínový zážitok, je na Schlossbergu množstvo ďalších atrakcií, vrátane 4D kina.

Kopec v Grazi ukrýva najdlhší vnútorný tobogan na svete
5
Galéria

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM