han Zo zahraničia

V Česku sa šíri FÁMA o smrti prezidenta! Ako je v skutočnosti na tom Miloš Zeman?

Hovorca českého prezidenta Jiří Ovčáček v piatok odmietol špekulácie o tom, že Miloš Zeman nežije.

Ilustračný obrázok k článku V Česku sa šíri FÁMA o smrti prezidenta! Ako je v skutočnosti na tom Miloš Zeman?
Zdroj: TASR/AP

O zdravotnom stave hlavy štátu hovoril Ovčáček v rozhovore pre Rádio Z. Hovorca tvrdí, že Zeman musí po hospitalizácii nabrať sily. Zároveň však pripustil, že prezident je chorý. Napísal to portál Novinky.cz.

Reakcia hovorcu

„Choroba môže postihnúť každého… Po tom, ako bol (Zeman) hospitalizovaný, musí nabrať sily. Musíme si uvedomiť, že má 77 rokov, to sa už prosto môžu niektoré neduhy objaviť,“ povedal hovorca prezidenta. Podľa portálu Novinky.cz Ovčáček vyjadreniami potvrdil, že Miloš Zeman má zdravotné komplikácie. V rozhovore však odmietol spresniť, o čo konkrétne ide.

„Teraz je dôležité, aby mal pán prezident dostatok síl pre ďalšiu prácu. Nie je potrebné ho (teraz) vystavovať,“ povedal pre Rádio Z Ovčáček.

Špekulácie o smrti prezidenta Miloša Zemana boli aj témou štvrtkovej predvolebnej debaty českého bulvárneho denníka Blesk s lídrami kandidujúcich politických strán. Šéf hnutia ANO, premiér Andrej Babiš povedal, že v informovaní Hradu problém nevidí. Vadia mu však fámy, ktoré kolovali.

Len fáma

„Tu bola vyvolaná fáma, že o jednej v noci pani (podpredsedníčka vlády a ministerka financií ČR) Alena Schillerová volala mojej kolegyni, že prezident zomrel,“ uviedol Babiš, ktorý podobné špekulácie odmietol. Podľa prvého vicepremiéra a ministra vnútra Jana Hamáčka (ČSSD) Zeman problém s výkonom funkcie nemá.

„Ja som pána prezidenta videl na vlastné oči, takže nemám dôvod veriť nejakým fámam,“ povedal Hamáček v debate denníka Blesk.

Pražský hrad vo štvrtok potvrdil, že Zeman po prvý raz vo funkcii prezidenta nebude voliť verejne vo volebnej miestnosti, ale volebná komisia za ním príde na zámok v Lánoch. Na základe odporúčaní lekárov sa bude upravovať Zemanov program aj v nasledujúcich dňoch.


Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM