Zo zahraničia

VAROVANIE pre Európu od WHO: Pribúdajú prípady covidu a chrípky, nie je čas na ODDYCH!

Počet nových prípadov koronavírusu v tomto regióne predstavuje takmer 60 percent na svete. Zároveň tu vrcholí chrípková sezóna.

Ilustračný obrázok k článku VAROVANIE pre Európu od WHO: Pribúdajú prípady covidu a chrípky, nie je čas na ODDYCH!
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v pondelok s blížiacou sa zimou vyzvala na ostražitosť, keďže v Európe pribúdajú prípady covidu a chrípky. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Prípadov pribúda

„Nie je čas na oddych,“ uviedol na tlačovej konferencii šéf WHO pre Európu Hans Kluge. Počet nových prípadov koronavírusu v tomto regióne predstavuje takmer 60 percent na svete. Zároveň tu vrcholí chrípková sezóna. Európsky región WHO zahŕňa 53 krajín vrátane Ruska a štátov strednej Ázie.

S novou vlnou pandémie koronavírusu sa úmrtia a hospitalizácie na jednotkách intenzívnej starostlivosti nezvyšujú v rovnakej miere ako pri predchádzajúcich vlnách. Podľa WHO to súvisí s očkovacími kampaňami.

Najefektívnejšia ochrana

„Očkovanie zostáva jedným z našich najefektívnejších nástrojov proti chrípke aj COVID-19,“ povedal Kluge. Vyzval ľudí, aby sa čo najskôr zaočkovali proti chrípke a posilňujúcou dávkou vakcíny proti koronavírusu.

ilustračné foto

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM