han Regióny

Na východe sa tešia: V závode na výrobu paličiek do NANUKOV sa zamestná vyše 100 ľudí!

V mestečku na východnom Slovensku sa čoskoro budú môcť pochváliť netypickou fabrikou. V Strážskom totiž vyrastie závod na výrobu drevených paličiek pre potravinársky priemysel.

Ilustračný obrázok k článku Na východe sa tešia: V závode na výrobu paličiek do NANUKOV sa zamestná vyše 100 ľudí!
8
Galéria

O tom, že na východné Slovensko, presnejšie kúsok od Michaloviec, mieri spoločnosť Smart wood Slovakia, s. r. o., informuje portál startiup.sk.

„Ako vyplýva z materiálu predloženého do medzirezortného pripomienkového konania, celkovo chce firma preinvestovať minimálne 12,311 mil. eur a v rokoch 2022 až 2025 vytvoriť 101 nových pracovných miest,“ píše spomínaný web.

Pomôže aj štát

Ako vyplýva z materiálu predloženého na medzirezortné pripomienkové konanie, Ministerstvo hospodárstva SR navrhuje poskytnutie investičného stimulu na úrovni 3,95 mil. eur vo forme úľavy na dani z príjmov. Samozrejme, že o to, či firma dostane pridanú pomoc od štátu, rozhodne a musí schváliť vláda.

„Finálnym výrobkom investičného zámeru budú drevené paličky pre potravinársky priemysel, ktoré sú využiteľné najmä ako súčasť spotrebiteľských balení nanukov či mrazených krémov,“ uvádza sa aj na webovej stránke spoločnosti.

Spracovanie dreva bude od začiatku až po finálny výrobok plne v rukách závodu v Strážskom. Začiatok výroby je plánovaný na december tohto roku.

Viac o spoločnosti

Smart wood Slovakia patrí ako súčasť francúzskej skupiny smart wood. Jej výrobné závody majú ročnú kapacitu 20 miliárd kusov drevených paličiek, čo predstavuje 24 % trhového podielu. Skupina zamestnáva 900 pracovníkov a dodáva výrobky viac ako 300 zákazníkom v 50 krajinách sve­ta.

Skupina je vo vlastníctve rodinnej spoločnosti holdingového typu a skladá sa z dvoch distribučných skladov v Mexiku a v Austrálii a z výrobných závodov:

smart wood France, Saint-Sauveur, Francúzko

smart wood Czech, Libčany, Česká republika

smart wood Romania, Timisoara, Rumunsko

smart wood Romania 2 Onesti , Rumunsko

smart wood Turkey, Corlu, Turecko

smart wood USA, Corbin, KY, Spojené štáty Americké

smart wood Germany, Stockelsdorf, Nemecko

smart wood Slovakia , Strážské , Slovensko

Ďalšie aktuálne témy

Neďaleko Michaloviec spustia výrobu paličiek na nanuky
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM