Milan Hanzel Šport Hokej

Večný talent v zajatí ticha! Prečo dostal hokejista zákaz hovoriť?

Prestup roka? Tak sa dá v polovici februára pomenovať príchod hokejistu Martina Réwaya do popradského mužstva. Okamžite, keď dorazil pod Tatry, začali sa diať veci. O čo ide?

Ilustračný obrázok k článku Večný talent v zajatí ticha! Prečo dostal hokejista zákaz hovoriť?
4
Galéria
Zdroj: TASR

Rodák z Dolného Kubína mal našliapnuté na senzačnú kariéru, keď v mládežníckych výberoch Slovenska vždy patril k lídrom a nosil na hrudi kapitánske céčko. Bol draftovaný Montrealom a v zámorí aj pôsobil, ale neskôr sa pobral do Európy. Jeho vzostup pribrzdili nielen zdravotné komplikácie, ale aj samotná povaha útočníka.

Začal v Kladne

Po mnohých angažmánoch, kde s ním kluby takmer zakaždým predčasne ukončili spoluprácu, odštartoval tento ročník v českom Kladne. Za mančaft, ktorému šéfuje legendárny Jaromír Jágr, odohral 17 duelov, v ktorých zaznamenal 6 asistencií. Ani tam však dlho nevydržal.

Uchytí sa v Poprade?

Preto bola správa o tom, že putuje do Popradu, trochu prekvapujúca. „Martin prejavil prostredníctvom svojho agenta záujem prísť do Popradu a dohodli sme sa na jeho pôsobení v HK Poprad,“ povedal po podpise zmluvy riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi a dodal, že jeho pozícia v klube a v zostave, bude záležať od jeho výkonov.

Rozhodli sa ho ochrániť

Po príchode pod Tatry sa s ním chceli rozprávať zástupcovia médií, no neuspeli. Prečo? Ako sa vyjadril Jurinyi pre televíziu JOJ, nebude hráč komentovať zatiaľ nič. Jeho vyjadrenia budú tlmočiť zástupcovia klubu, aby ho ochránili pred vyšším tlakom a mohol sa sústrediť len na hokej.

Nový začiatok

Réway sa na svojom oficiálnom instagramovom konte však na prelome rokov 2019 a 2020 takto zaujímavo vyjadril: „Kto sa už tiež teší na Nový rok? Ja mám za sebou snáď najhorší rok plný sklamaní. Aj keď vždy môže byť horšie, tak sa už neviem dočkať, keď tento rok konečne skončí. Ale verím, že sa všetko v lepšie obráti.“

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie