Zo zahraničia

Veľké prekvapenie: Stretne sa pápež s ruským patriarchom Kirillom v Bratislave?

Ďalšími zvažovanými lokalitami stretnutia pápeža Františka s Kirillom boli aj Kazachstan či Maďarsko.

Ilustračný obrázok k článku Veľké prekvapenie: Stretne sa pápež s ruským patriarchom Kirillom v Bratislave?
Zdroj: TASR/AP

Pápež František by sa s ruským patriarchom Kirillom mohol stretnúť v Bratislave. Tvrdí to Catholic News Agency (CNA).

Miesto stretnutia

Tlačová kancelária Svätej stolice na otázku TASR o možnom bratislavskom cirkevnom samite reagovala s tým, že k prípadnému stretnutiu rímskeho pápeža s moskovským patriarchom nateraz nevie poskytnúť žiadne podrobnejšie informácie.

S myšlienkou uskutočniť stretnutie hláv katolíckej a ruskej pravoslávnej cirkvi v Bratislave prišiel politik Ján Figeľ z KDH, ktorý v rokoch 2016 – 2019 pôsobil ako osobitný vyslanec EÚ pre náboženskú slobodu vo svete. Ďalšími zvažovanými lokalitami stretnutia pápeža Františka s Kirillom boli podľa CNA Kazachstan či Maďarsko.

Zrušenie plánov

Agentúra Reuters ešte 11. apríla priniesla informáciu, že Vatikán zvažuje predĺženie pápežovej cesty do Libanonu v dňoch 12. až 13. júna o jeden deň, aby sa mohol stretnúť s Kirillom 14. júna v Jeruzaleme. Podľa Reuters môže zrušenie plánov na stretnutie súvisieť s tým, že patriarcha moskovský a celej Rusi podporuje inváziu na Ukrajinu.

Pápež František pre argentínske noviny La Nación prednedávnom povedal, že plán na usporiadanie stretnutia s Kirillom bol „pozastavený“, pretože vatikánski diplomati usúdili, že takéto stretnutie „by mohlo v tejto chvíli spôsobiť veľa zmätku“.

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM