Správy Zo Slovenska

Viacerým štátnym zamestnancom STÚPNU PLATY: O koľko si prilepšia policajti či záchranári?

Minulý rok sa platy zamestnancov pracujúcich v štátnej službe a vo verejnom záujme nezvyšovali. Od tohto júla to bude inak.

Ilustračný obrázok k článku Viacerým štátnym zamestnancom STÚPNU PLATY: O koľko si prilepšia policajti či záchranári?
Zdroj: unsplash.com

Hasičom, policajtom, záchranárom a štátnym zamestnancom rezortu vnútra sa od 1. júla zvýšia platy o tri percentá. Zvýšenie vychádza z uzatvorených kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa pre verejnú a štátnu službu na rok 2022. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva vnútra (MV) SR Zuzana Eliášová.

„Kolektívne zmluvy a spomínané dodatky zabezpečujú zamestnancom verejnej a štátnej služby trojpercentnú valorizáciu platov od 1. júla tohto roka,“ vysvetlila Eliášová. Minulý rok sa platy zamestnancov pracujúcich v štátnej službe a vo verejnom záujme nezvyšovali.

Ministerstvo vnútra SR ako najväčší rezort na Slovensku, ktorý zamestnáva takmer 40 000 ľudí a riadi dôležité záchranné zložky, zvýšenie platov víta. „Hasiči, záchranári, policajti sú tí, ktorí dennodenne pri svojej práci nasadzujú svoje životy, preto si aj ich práca zaslúži ocenenie,“ skonštatoval minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO).

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM