Správy Zo zahraničia

VIDEO: Lukašenko so sekerou v ruke rúbal drevo: Nech Európania nepomrznú!, robil si POSMEŠKY

Vystúpenie Lukašenka prichádza v čase, keď sa európski lídri snažia získať alternatívne zdroje energie, pričom dodávky z Ruska sú obmedzené po invázii Moskvy na Ukrajinu.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Lukašenko so sekerou v ruke rúbal drevo: Nech Európania nepomrznú!, robil si POSMEŠKY
Zdroj: Twitter.com/mbindwane

Bieloruský prezident a verný spojenec Kremľa Alexandr Lukašenko sa v stredu objavil v bieloruskej štátnej televízii a divákov počas rúbania dreva uistil, že nedopustí, aby Európa počas tejto zimy ""zamrzla". TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Nech nepomrzneme

Žoviálne znejúci autoritársky líder sa vo videu objavil v teplákovej súprave a návleku a veľkou sekerou rúbal rozsiahle kusy predtým narezaného dreva.

„Nenecháme Európu zamrznúť,“ vtipkoval vo videu. „Pomôžeme im, a možno jedného dňa oni pomôžu nám,“ dodal.

„Európa si nemôže v týchto dňoch vyberať (…), dôležité je, aby zostali v teple,“ podotkol ďalej bieloruský prezident, často prezývaný aj „posledným európskym diktátorom“.

Lukašenko je excentrickým lídrom, ktorý bežne podniká nezvyčajné mediálne výstupy – napríklad pri zbieraní úrody spolu s mladými ženami či pri hraní hokeja, konštatuje AFP.

Podporovateľ Kremľa

Bielorusko sa stalo terčom vlny sankcií zo strany Západu pre jeho podporu vojenskej invázie na Ukrajinu, ako aj pre zúrivý povolebný zásah v krajine v roku 2020.

Počas historických protestov proti jeho vláde v roku 2020 sa objavili zábery, ako Lukašenko krúži nad demonštrantmi na helikoptére, mieri na nich samopalom AK-47 a nazýva ich „potkanmi“.

Bielorusko, ktoré hraničí s Ukrajinou i Ruskom, podporovalo Moskvu v jej vojenskej invázii na Ukrajinu a poskytlo jej svoje územie ako základňu pre niektoré jej jednotky.

Neprehliadnite aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM