Milan Hanzel Šport Ostatné športy

Vlhová odpáli novú sezónu s jasným cieľom! STANE sa lyžiarskou kráľovnou?

Pandémia koronavírusu strpčuje športovcom život, no zdá sa, že lyžiarom nič nebráni tomu, aby už túto sobotu (17.10.) zahájili novú sezónu. Nechýba ani Petra Vlhová!

Ilustračný obrázok k článku Vlhová odpáli novú sezónu s jasným cieľom! STANE sa lyžiarskou kráľovnou?
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovenská reprezentantka prežila napriek koronavírusu plnohodnotnú prípravu na nový ročník Svetového pohára alpských lyžiarok. V uplynulej zime získala historické malé glóbusy za víťazstvo v hodnotení slalomu i paralelných disciplín a ambície nemôže popierať ani v celkovom poradí prestížneho seriálu.

Ako vždy, na ľadovci

Prvým krokom bude tradične ľadovcová ouvertúra v rakúskom Söldene, kde sa Vlhovej v minulých rokoch príliš nedarilo. Vlani obsadila v otváracom obrovskom slalome ako úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne štrnástu priečku. Limitovali ju zdravotné ťažkosti, momentálne je v lepšom rozpoložení: „Zdravotne som na tom dobre, mám trošku problémy s kolenom, ale nie sú také, aby ma obmedzovali na lyžiach. Už sa teším, že začíname. Som pokojná, ešte mám pár dní, po tréningu si oddýchnem a ideme na to. Uvidím, ako sa budem cítiť.“

Lyžiarky majú prvé kolo sobotňajšej súťaže na programe o 10.00 h, druhé sa začne o tri hodiny neskôr.

Prelomí smolu?

Rettenbach je jeden z mála svahov v kalendári SP, na ktorom súťažia ženy aj muži. „Sölden je veľmi ťažký kopec a sú na ňom veľmi ťažké preteky. Od štartu do cieľa si treba dávať pozor na všetko, uvidíme, aká bude podložka. Je to veľmi náročné ako každý rok, budem sa snažiť podať čo najlepší výkon,“ povedala 25-ročná Slovenka.

Bez rivalky

Na úvodnom podujatí sa nestretne s Mikaelou Shiffrinovou. Veľká americká súperka sa rozhodla neštartovať v Söldene pre zranenie chrbta: „Je to jej rozhodnutie, určite si však musím dávať pozor na všetky súperky. Každý rok sem prichádzam s najvyššími cieľmi. Určite chcem podať lepší výkon ako v minulých rokoch,“ zdôraznila Vlhová, ktorej najlepší výsledok v söldenskom „obráku“ je ôsma pozícia z roku 2016, nasledovali šestnáste miesto, diskvalifikácia a vlaňajšia „nešťastná štrnástka“.

„Koncentrujem sa jedine na prvé preteky. Snažím sa myslieť vždy len na najbližšie preteky. Ciele do sezóny sú také isté ako každý rok, podávať čo najlepšie výkony, cítiť sa dobre na lyžiach a víťaziť,“ hlási Vlhová.

Bude aj Zlatý glóbus?

Nie je tajomstvom, že z Petry sa stáva komplexnejšia lyžiarka a nerobí jej problém žiadna disciplína. Preto by mohla pomýšľať aj na zisk Zlatého glóbusu, ktorý získa pretekárka s najvyšším počtom bodom získaných zo všetkých disciplín. Na margo tohto sa pre portál pravda.sk vyjadril aj jeden z Vlhovej koučov Matteo Baldissarutti. „Nie je to utópia, ale náš cieľ. Tešíme sa na túto neľahkú výzvu. Petra patrí medzi najlepšie slalomárky a pretekárky v obrovskom slalome. Ak naberie dostatok skúseností a istoty v rýchlostných disciplínach, budú to s ňou mať súperky náročné.“

View this post on Instagram

Couldn’t be better day ☺️🤩☀️

A post shared by Petra Vlhova (@petravlhova13) on

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Najčítanejšie