Barbara Dallosová Od vás

Vybrala sa s bicyklom na Šibák, myslela si, že vidí dvojmo: Alenke sa podarilo zachytiť vydarený moment! FOTO

Bol to obyčajný výlet na bicykli na Šibeničný vrch. To, čo sa Alenke priplietlo pred objektív, bola zhoda náhod. Nájdete aj vy v zábere tú symboliku?

Ilustračný obrázok k článku Vybrala sa s bicyklom na Šibák, myslela si, že vidí dvojmo: Alenke sa podarilo zachytiť vydarený moment! FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Z obľúbeného kopca nad mestom sa naskytajú nádherné výhľady Žiar, Kremnické a Štiavnické vrchy, či pohorie Vtáčnik. To, čo sa ale podarilo odfotiť našej čitateľke, nemala na svedomí príroda.

Na vrchu u Žiarčanov obľúbeného kopca sa týči hliníkový kríž, odkazujúci na priemyselnú tradíciu mesta. Ako všetci tunajší dobre vedia, Kríž sa ešte pred niekoľkými desaťročiami naše mesto i volalo. Presnejšie, Svätý Kríž nad Hronom. Symbol kríža nájdete v erbe mesta i dnes a kríže zohrali rolu i v zábere Alenky, ktorá nám poslala do redakcie túto fotku.

Okrem hliníkového kríža sa do fotky priplietol i úkaz takmer identického tvaru, ktorý vznikol prekrížením dvoch lietadlových dráh. ,,Už pri odchode som zodvihla hlavu hore k oblohe, tak som našla ten správny uhol a spravila fotku. Povedala som si, že pekná symbolika, dva kríže nad Svätým Krížom," hovorí s úsmevom autorka záberu a dodáva, že foťák alebo go-pro sú jej povinnou výbavou pri každej príležitosti.

Pozrite si celé foto v našej galérii.

Dva kríže nad Svätým Krížom :)
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM