Zo zahraničia

Minister Káčer POBÚRIL Maďarov: Argumenty ich vlády sú rovnaké ako kremeľská propaganda!

Minister zahraničných vecí Rastislav Káčer prirovnal argumenty maďarskej vlády ku kremeľskej propagande. Reakcia na seba nenechala dlho čakať.

Ilustračný obrázok k článku Minister Káčer POBÚRIL Maďarov: Argumenty ich vlády sú rovnaké ako kremeľská propaganda!
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Maďarská vláda, ktorá je zástancom mieru, nenaletí na provokácie ministra zahraničných vecí SR Rastislava Káčera.

Vyhlásil to v stredu maďarský štátny tajomník rezortu diplomacie zodpovedný za dvojstranné vzťahy Tamás Menczer v reakcii na rozhovor slovenského ministra pre server napunk.dennikn.sk. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na agentúru MTI.

Čo povedal?

„Argumenty, ktoré počujeme od maďarskej vlády, sú často rovnaké ako tie, ktoré používa kremeľská propaganda v informačnej vojne,“ povedal okrem iného Káčer v rozsiahlom rozhovore.

Prečítajte si tiež

Maďari reagujú

„O Rastislavovi Káčerovi – lídrovi think-tanku, veľvyslancovi či ministrovi zahraničných vecí -, už mnohokrát vysvitlo, že nemá rád Maďarov, čo je (maďarskej) vláde ľúto, ale berie na vedomie. Provokácii však nenaletíme, silu spojenectva Vyšehradskej štvorky zachováme, tú nedokáže zbúrať ani Rastislav Káčer,“ napísal Menczer na Facebooku.

Maďarská vláda vždy bude konať v súlade s maďarskými záujmami, chce okamžité prímerie a mier (v súvislosti s vojnou na Ukrajine), aj keď sa to Rastislavovi Káčerovi nepáči, uzavrel Menczer.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM