Krimi Politika

Vyšetrovateľ NAKA žiada VÄZOBNÉ stíhanie Fica. Za mrežami chce mať aj Kaliňáka

Vyšetrovateľ NAKA žiada väzobné stíhanie Roberta Fica. Spracoval aj podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby Roberta Kaliňáka.

Ilustračný obrázok k článku Vyšetrovateľ NAKA žiada VÄZOBNÉ stíhanie Fica. Za mrežami chce mať aj Kaliňáka
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) chce väzobné stíhanie pre lídra Smeru-SD a poslanca Národnej rady (NR) SR Roberta Fica a tiež pre exministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Vyplýva to zo stanoviska polície na sociálnej sieti.

Návrh na vzatie do väzby

„Ešte v stredu (20. 4.) vyšetrovateľ NAKA poslal spisový materiál na spracovanie podnetu na vyžiadanie návrhu na väzobné stíhanie obvineného R. F.,“ uviedla polícia.

Doplnila, že vo štvrtok spracoval vyšetrovateľ NAKA aj podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby obvineného exministra. „A to pre dôvodnú obavu, že bude pôsobiť na svedkov, znalcov, spoluobvinených alebo inak mariť objasňovanie skutočností závažných pre trestné stíhanie,“ vysvetľuje polícia.

Podľa Úradu špeciálnej prokuratúry vyšetrovateľ NAKA obvinil v rámci akcie Fica s Kaliňákom zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Mal by byť poslanec Robert Fico stíhaný väzobne?

áno 61.8%
nie 38.2%

Prečítajte si aj

ĎALŠIE INFORMÁCIE VO VECI OBVINENÝCH R. F. a R. K. Ešte včera, 20. apríla vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, April 21, 2022
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM