Barbara Dallosová Správy Zo zahraničia

„Zázračná“ tabletka na opicu? Sľubuje BLESKOVÉ vytriezvenie a žiadnu bolesť hlavy!

Farmaceutická spoločnosť vyrukovala s novinkou, ktorá vraj zatočí s nepríjemnými následkami popíjania alkoholu.

Ilustračný obrázok k článku „Zázračná“ tabletka na opicu? Sľubuje BLESKOVÉ vytriezvenie a žiadnu bolesť hlavy!
Zdroj: pixabay.com

Ukrutná bolesť hlavy, sucho v ústach a nevoľnosti. Azda každý z nás už zažil nepríjemné prebudenie po prehýrenej noci. Ľudia majú rôzne zlepšováky a recepty na odbúranie takzvanej opice. Niekto siahne po kyslých uhorkách, iný po „panákovi“ na vyrovnanie.

Rýchly účinok

Možnosťou sú aj analgetiká, tie však len zaženú bolesť a so zvyškovým alkoholom sa telo musí popasovať samo, čo môže trvať dlhé hodiny. A práve z toho vychádzali farmaceuti pri výrobe revolučnej pilulky, ktorá odbúra alkohol z krvi v podstate na počkanie. Liek dostal názov Myrkl a už je dostupný na trhu vo Veľkej Británii. Informuje o tom portál LadBible.

Tabletku vynašiel vedec Johan de Faire, nasledoval viac než tridsaťročný výskum a Myrkl je už na pultoch anglických lekární.

Ešte pred pitím

Myrkl musíte užiť ešte predtým, než si doprajete pohárik. Dve pilulky treba prehltnúť najneskôr hodinu pred pitím. Výrobca sľubuje, že liek odbúra až 70 percent alkoholu, podporuje imunitu a dodá vám energiu pomocou vitamínu B12.

Výrobok je definovaný ako doplnok stravy a podľa výrobcu je stopercentne prírodný.

Krabička s tridsiatimi pilulkami stojí 30 libier, čo je niečo vyše 35 eur. Jedna tabletka teda vychádza na jednu libru.

Výrobca varuje

Výrobca zdôrazňuje, že nový produkt neznamená, že môžete piť do nemoty a ničiť si zdravie. Stále je potrebné dodržiavať odporúčania na množstvo alkoholu podľa vášho pohlavia, veku a hmotnosti.

„MYRKL pomáha odbúravať alkohol skôr, než sa dostane do pečene. Nikdy nesmie byť výhovorkou na pitie väčšieho množstva alkoholu a vždy by ste mali dodržať konzumáciu alkoholu v rámci vládnych smerníc,“ uvádza výrobca na svojom webe.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Začítajte sa do ďalších zaujímavých tém

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM